ذخیره و اشتراک گذاری گزارشات در گوگل آنالیتیکس

اشتراک گذاری در گوگل آنالیتیکس

در گوگل آنالیتیکس اگر گزارشاتی برایتان مهم و جالب به نظر آمد میتوانید آنها را ذخیره، دانلود و یا به اشتراک گذارید

مشاهده ویدئو

آنچه در این مطلب می خوانید

ذخیره و به اشتراک گذاری

هنگامی که اطلاعات مهم و مفیدی را در گزارشات گوگل آنالیتیکس پیدا کردید، برای ذخیره و به اشتراک گذاری گزارشات در گوگل آنالیتیکس چندین روش در بالای صفحه وجود دارد

گزینه های مختلف در این بخش اعمال متفاوتی را اجرا مینمایند

  • گزینه Save: به شما امکان میدهد تا بتوانید یک لینک مربوط به گزارش خاص را در بخش Customization در سمت چپ در بخش Saved Reports ایجاد نمایید تا هرگاه که نیاز داشتید به آن گزارش دسترسی داشته باشید
  • گزینه Export: به شما امکان میدهد تا گزارش را در فرمت های مختلف مانند فایل اکسل، گوگل شیت، PDF و یاCSV در هرجایی که مد نظرتان است ذخیره نمایید.
  • گزینه Share: به شما امکان میدهد که گزارشی را که در صفحه است به فرمتهای فایل اکسل، PDF و یاCSV به ایمیلی که مد نظرتان است ارسال نمایید.
  • گزینه Edit: به شما امکان میدهد که محتوای گزارش را با اضافه کردن گزاه های متریک، فیلترها یا اضافه کردن View شخصی سازی نمایید که یک گزارش جدید در قسمت Customization در سمت چپ دربخش Custom Reports ایجاد می‌کند. Custom Reports  یا گزارش های سفارشی را در دوره پیشرفته گوگل آنالیتیکس به شما آموزش خواهیم داد.

تعیین روش جمع آوری گزارشات در گوگل آنالیتیکس

اگر بر روی نماد سبز رنگ در کنار اسم گزارش نمایش داده شده کلیلک نمایید گزینه ای برای شما نشان داده خواهد شد.

شما میتوانید نوع جمع آوری گزارشات را در گوگل آنالیتیکس مشخص نمایید. گوگل آنالیتیکس گزارشات را برای شما به دو صورت جمع آوری مینماید.

در روش اول گوگل آنالیتیکس کلیه گزارشات را بر اساس تمامی دوره های وبسایت جمع آوری میکند و به نوعی سرشماری برای وبسایتتان انجام میدهد و 100% دوره ها (sessions) های انجام شده در وبسایت را جمع آوری میکند که گزینه مربوطه Greater precision میباشد. در روش دوم نمونه ای تصادفی از کلیه اطلاعات وبسایت شما را جمع آوری مینماید که در واقع نمونه گیری انجام میدهد. در علم ریاضیات با روشهای صحیح نمونه گیری میتوان دقت و صحت نمونه گیری را بالا برد بطوری که نمونه گرفته شده معرف کل اطلاعات شما باشد. برای انتخاب این گزینه باید بر روی Faster Response کلیک نمایید. این گزینه باعث میشود که سرعت گزارش گیری بالاتر رود اما دقت گزارشگیری کاهش یابد.

ایران المنتور

ما در تیم تولید محتوای ایران المنتور، در تلاش هستیم تا برگزیده ترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و المنتور را برای شما فراهم کنیم.