رفع ارور Can’t Edit with Elementor

نویسنده : عرفان زارعی
بدون دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 23 دی, 1399
رفع ارور Can't Edit with Elementor (آموزش قدم به قدم رفع مشکل )

امروز میخواهیم ارور Can’t Edit with Elementor را بررسی کنیم. آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که با این ارور مواجه شوید؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس پیشنهاد می کنیم حتما ما را تا انتها همراهی کنید. احتمالا این خطا برای خیلی از عزیزانی که از افزونه المنتور برای طراحی صفحات وب سایت خود استفاده می کنند به وجود آمده است که به طور کلی امکان دارد با رفرش کردن صفحه و یا قطع و وصل کردن کانکشن اینترنت سیستم شما این مشکل رفع شود؛ اما در مواقعی این امکان هست که برای رفع این مشکل نیاز به بررسی موارد دیگر باشید. حال در این بخش تک به تک به بررسی انواع این خطا ها می پردازیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

صفحه سفید مرگ

در حالت صفحه ویرایشگر به هیچ عنوان کار نمی کند و کاربر هیچ چیزی را مشاهده نمی کند. برای رفع این مشکل میتوانید موارد زیر را برسی کنید.

  1. ابتدا برسی کنید که آیا پیش نیاز های افزونه المنتور را رعایت کرده اید یا خیر؟ به همین منظور می توانید مقاله ملزومات استفاده از المنتور را مطالعه بفرمایید.
  2. احتمال دارد که با تغییر روش بارگذاری این مشکل برطرف شود. از مسیر پیشخوان وردپرس > المنتور > تنظیمات > تب کلی تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را فعال کنید.
  3. گاهی اوقات این مشکل میتواند به دلیل عدم یکسان بودن نشانی وردپرس با نشانی سایت باشد. از همین رو از مسیر پیشخوان وردپرس > تنظیمات > عمومی می توانید فیلد های مربوطه را برسی نمایید.
  4. در موارد نادر این مشکل می تواند با برخی از نرم افزار ها و یا آنتی ویروس های نصب شده در رایانه شما باشد. می توانید از طریق رایانه دیگری برای برسی این مورد اقدام نمایید
  5. یکی از علت های اختلال در افزونه المنتور را هم می توان قدیمی بودن ورژن وردپرس دانست. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که قدیمی بودن ورژن ورپرس می تواند مشکلات امنیتی برای وب سایت شما ایجاد کند و باعث نفوذ هکر به سایت شما شود. پس توصیه می کنیم حتما بروز باشید!

صفحه خاکسری ویرایشگر

  1. اگر هنگام ویرایش با المنتور صفحه ای خاکستری مطابق تصویر بالا را مشاهده کردید. احتمالا به دلیل ناسازگاری با یکی از افزونه ها و یا قالب وردپرس شما می باشد. در این حالت می توانید حالت ایمن را فعال کنید تا شاید بصورت موقت امکان دسترسی به ویرایشگر برای شما فعال شود. برای رفع مشکل می توانیدی با غیر فعال کردن تمامی افزونه ها به غیر از افزونه Elementor و Elementor Pro افزونه ناسازگار را شناسایی نمایید
  2. گاهی اوقات، این مشکل می تواند به دلیل نصب افزودنی و اکستشن در مرورگر شما باشد. می توانید برای برسی مشکل مرورگر خود را تغییر دهید.
  3. مواجه شدن با این صفحه نیز می تواند به دلیل X frame restrictions و مشکلات Cross-Origin که با برسی پیام های خطای کنسول مرورگر خود می توانید متوجه این مسئله شوید. برای مطمئن شدن از این خطا می توانید با کلیک راست کردن بر روی صفحه ویرایشگر گزینه inspect را انتخاب کرده و با وارد شدن به تب Console احتمالا پیغام هایی به رنگ قرمز مشاهده خواهید کرد. در صورتی که خط X-Frame-Options from DENY را مشاهده کردید باید از میزبانی هاست خود بخواهید تا آن را بر روی SAMEORIGIN قرار دهد.
  4. اگر از Cloudflare استفاده می کنید. ممکن است لازم باشد تا Rocket Loader را غیر فعال کنید.
  5. اگر هم از نسخه حرفه ای المنتور پرو استفاده می کنید. مطمئن شوید که افزونه ی المنتور و المنتور پرو به آخرین نسخه بروزرسانی شده باشند.

عدم نمایش و یا بارگیری ابزارک ها

اگر پس از باز شدن ویرایشگر پنل ابزارک ها به طور کامل همانند تصویر زیر رنگ خاکستری بود. این مسئله را می توان به دلیل عدم سازگاری افزونه ها دانست. شما می توانید حالت ایمن را فعال کنید تا شاید بصورت موقت امکان دسترسی به ویرایشگر برای شما فعال شود. برای رفع مشکل می توانید با غیر فعال کردن تمامی افزونه ها به غیر از افزونه المنتور و المنتور پرو افزونه ناسازگار را شناسایی نمایید.

در صورتی که ویرایشگر المنتور شما در قسمت ابزارک ها روی حالت بارگذاری گیر کرد. میتوانید برای برسی دقیق تر این مشکل به مقاله لود نشدن ابزارک های المنتور مراجعه کنید.

سخن پایانی

ارور Can’t Edit with Elementor برای اغلب کاربران المنتور حداقل یک بار پیش آمده است! بهترین راه حل ها برای برطرف کردن این موضوع رعایت پیشنیاز های سیستمی می باشد. البته اگر اینترنت شما ضعیف بوده و قطعی و وصلی مکرر دارید احتمالا این موضوع را هم می توان یکی از علت های به وجود آمدن این خطا دانست. امیدواریم این مقاله برای شما ثمربخش بوده و مشکل شما را حل کرده باشد. در صورتی که سوال و یا پرسشی دارید از طریق دیدگاه های همین صفحه منتظر شما هستیم.

موفق باشید.