دوره تخصصی UI باالمنتور

المان های جداکننده سفارشی

نویسنده : ایران المنتور
بدون دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 18 شهریور, 1400

المان جداکننده سفارشی در المنتور قابلیتی است که فضای بصری وب سایتتان را جذاب تر میکند و به تقسیم بندی عناصر وب سایتتان کمک میکند. تقسیم بندی صحیح محتوا های صفحات وب سایت در عین حفظ زیبایی یکی از اساسی ترین و مفید ترین عناصر طرایحی وب به شمار می آید.

از ساده ترین و معممول ترین نوع جداکننده ها میتوان به المان های خطی افقی اشاره کرد که طراحان از آنها به منظور ارائه بهتر محتوا وو زیبایی بیشتر مابین عناصر مختلف وب سایت قرار میدهند. حال المنتور در نسخه 2.7 خود این ویژگی را در قالب توسعه یکی از ابزار ها و تنظیمات استایل دهی سکشن یا بخش ارائه داده است که در ادامه با نحوه استفاده از ویجت و تنظیمات استایلی بخش  آشنا میشویم.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

آنچه در این مطلب می خوانید

طراحی المان جداکننده سفارشی در المنتور

طراحی المان جداکننده سفارشی در المنتور به این گونه است که شما میتوانید ظاهر جداکننده خود را از میان طرح های مختلف انتخاب کنید اما این ویژگی به تنوع اسایلی خطوط محدود نمیگردد و شما میتوانید در طراحی المان های جداکننده خود از متن یا آیکون استفاده کنید و به راحتی نوع قرار گیری آنرا مشخص کنید و به استایل دهی سفارشی بپردازید.

همچنین ایجاد فضای جداکننده جذاب فقط محدود به ابزار جداکننده در پنل ابزار نیست و میتوانید در استایل دهی سکشن یا بخش های صفحات خود نیز از شکل های گرافیکی جداکننده های جذابی برای طراحی زیبا تر استفاده کنید

ویجت جدا کننده المان ها


از پنل ابزارهای المنتور ابزار seprator یا جداکننده را جستجو کنید و در قسمت مورد نظرتان آنرا درج کنید

  1. استایل : نوع جدا کننده را می توانید از این قسمت انتخاب کنید، این المان بیش از 15 استایل مختلف را در خود جای داده است.
  2. عرض : در این قسمت عرض جدا کننده بر اساس درصد و پیکسل قابل انجام است.
  3. چیدمان : جایگاه جدا کننده در این قسمت تعیین می شود. توجه کنید در صورتی که عرض جدا کننده هم اندازه عرض نمایشگر شما باشد (عرض 100%) این قسمت کاربرد خاصی نداره
  4. Add Element : امکان درج آیکون و متن در مرکز جدا کننده را فراهم می سازد

شکل های جداکننده یا تقسیم کننده سکشن در المنتور

اشکال گرافیکی جداکننده بخش یا سکشن به منظور تقسیم بندی جذاب فضای بخش استفاده میگردد. شما میتوانید از میان 18 طرح مختلف در طراحی یک سکشن با آرایه ای بی پایان و یک تقسیم بندی زیبا استفاده کنید.

  1.  بخش یا سکشن جدید خود را اضافه کنید.
  2. پس از ویرایش بخش از تب استایل وارد بخش Shappe Divider یا جدا کننده شوید
  3.  نمایش اشکال یا جدا کننده های گرافیکی خود را از بالا یا پاین انتخاب کنید
  4.  یک رنگ برای جداکننده ی خود انتخاب کنید
  5.   عرض و ارتفاع جدا کننده خود را تنظیم کنید
  6.  از طریق گزینه های فلیپ و جلو آوردن شکل خود را در امتداد نمایشی کشیده تر کنید و تقدم نمایشی آنرا در اولویت قرار دهید همچنین در برخی طرح ها میتوانید به صورت معکوس نیز اشکال خود را نمایش دهید.