آشنایی با پنل کاربری گوگل آنالیتیکس

نحوه پیمایش در منوی گوگل آنالیتیکس

در صفحه اصلی گوگل آنالیتیکس امکان دستیابی به بخش ادمین، حساب کاربری، انواع تنظیمات و همچنین انواع گزارشات امکانپذیر میباشد. در صفحه اصلی شما میتوانید گزارشات خود را به صورت زنده و یا اینکه بازه زمانی تعیین شده مشاهده نمایید. در بخش خانه گوگل آنالیتیکس شمایی کلی از کلیه گزارشات را به شما ارائه میدهد.

مشاهده ویدئو

آنچه در این مطلب می خوانید

انتخاب حساب کاربری

برای انتخاب حساب کاربری میتوانید با کلیک بر روی گزینه منویی  در سمت چپ بالای صفحه نوع حساب، property و یا view مورد نظرتان را انتخاب نمایید. account picker در تصویر بالا در مستطیل قرمر رنگ مشخص شده است.

هنگامی که account picker مورد نظر را باز میکنید میتوانید براساس Account, property, view انتخاب کنید. همچنین میتوانید هر یک از این موارد را با نام جستجو کنید. برای بستن account picker بر روی هر قسمت صفحه خارج از account picker که کلیک نمایید این قسمت بسته میگردد.

اعلان، بازخورد، راهنما و حساب کاربری

در قسمت بالا سمت راست صفحه اصلی گوگل آنالیتیکس پنج آیکون وجود دارد.

  • اولین آیکون نماد زنگی شکل میباشد که باکلیک بر روی آن میتوانید اعلانها برای گزارشات View و property گوگل آنالیتیکس را مشاهده نمایید.
  • دومین آیکون مربعی با چهار نقطه در چهار طرف میباشد که در واقع دسترس سریع به پلت فرمهای دیجیتال مارکتینگ گوگل میباشد
  • نماد علامت سوال به شما این امکان را میدهد که بازخورد خود را به گوگل آنالیتیکس ارسال کنید یا مقالات راهنما را جستجو نمایید.
  • نماد سه نقطه که با کلیک بر روی آن میتوانید بازخورد و یا مشکل خود را به گوگل آنالیتیکس ارسال نمایید.
  • نماد حساب کاربری که با کلیک بر روی این گزینه میتوانید حساب کاربری فعلی خود را مدیریت، حساب جدی اضافه نموده، تنظیمات حساب کاربری را اعمال و یا از حساب کاربری خارج شوید.

سفارشی سازی (Customization)

بخش سفارشی سازی Customization به شما این امکان را میدهد که گزارشهای سفارشی مرتبط با بیزینس خود طراحی کنید. ما این بخش را در دوره پیشرفته آموزش گوگل آنالیتیکس پوشش خواهیم داد.

انواع گزارشات در گوگل آنالیتیکس

گزارشات مختلفی در بخش گوگل آنالیتیکس وجود دارد که شما میتوانید بر اساس نیاز خود از بخشهای مختلف این گزارشات استفاده نمایید. بخش های مختلف گزارشات در گوگل آنالیتیکس شامل موارد زیر میشود.

گزارش های زمان حال (Real Time)

گزارشات زمان واقعی به شما این امکان را میدهد که رفتار کاربران حاضر در وبسایت را مشاهده نمایید.

با استفاده از این بخش میتوانید نحوه ی فعالیت کاربران را به صورت زنده در وبسایت رصد و نظارت نمایید.

گزارشات مخاطبان (Audience Report)

گزارشات مخاطبان ویژگیهایی درباره کاربرانتان همانند سن، جنسیت، موقعیت مکانی، علایق، میزان تعامل کاربر با سایت، کاربر جدید هستند و یا کاربرانی هستند که مجددا به سایت آمده اند و نوع فنآوری که آنها استفاده مینمایند را به شما نشان خواهد داد.

گزارشات خرید (Acquisition Reports)

در این بخش میتوانید متوجه شوید که چه کانالهایی(همانند کانالهای تبلیغاتی و یا کمپین های بازاریابی) باعث ورود کاربران به سایت شما گردیده است که میتواند شامل کانالهای مختلف بازاریابی همانند

گزارشات رفتار کاربران (Behavior Reports)

گزارشات رفتاری نشان میدهد که کاربران در سایت شما مشغول به چه کاری هستند از جمله صفحاتی که مشاهده مینمایند، پیج ورودی و خروجی آنها. ردیابی آنچه که کاربرانانتان در سایت شما جستجو کرده اند و نحوه تعامل آنها با وبسایت از نظر کلیلک در بخشهای مختلف، نوع حرکت موس در وبسایت و… راداشته باشید.

گزارشات تبدیل (Conversion Reports)

گزارشات تبدیل به شما امکان پیگیری اهداف وبسایتتان را بر اساس اهداف تجاریتان میدهد.

تنظیمات مدیریت (Admin)

بخش مدیریت شامل تمام تنظیمات گوگل آنالیتیکس شما مانند مجوزهای کاربر، کد رهگیری، تنظیمات مشاهده و فیلترها میباشد.

ایران المنتور

ما در تیم تولید محتوای ایران المنتور، در تلاش هستیم تا برگزیده ترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و المنتور را برای شما فراهم کنیم.