ابزارک ها عمومی در المنتور

دوره تخصصی UI باالمنتور

ایجاد ابزارک های عمومی در المنتور

نویسنده : امیرمحمد معلمی
17 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 18 شهریور, 1400

ابزارک های عمومی (Global Widget) به شما امکان کنترل و سفارشی سازی روی یک ابزارک خاص می دهد. که می توانید ابزارک سفارشی خود در بخش های مختلف وب سایت به نمایش در بیاورید. با این تفاوت که با تغییر هر ابزارک عمومی، تمامی تغییرات بر روی تمامی بخش ها به صورت یکسان و همزمان اعمال می شود. این امکان با نصب افزونه المنتور پرو به پنل ویراشگر المنتور اضافه می شود.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

آنچه در این مطلب می خوانید

صرفه جویی درزمان

با استفاده از ابزارک های عمومی می توانید در زمان خود صرفه جویی چشمگیری کنید، به عنوان مثال، ما ابزارک دکمه را در یک ویرایشگر طراحی و سفارشی سازی کرده ایم، و اکنون می خواهیم از این دکمه در بسیاری از صفحات دیگر سایت خود استفاده کنیم. به سادگی می توانیم آن را به عنوان یک ابزارک عمومی ذخیره کرده و همانند تمامی ابزارک ها کافیست ابزارک عمومی خود را در صفحات درگ کنیم.

ایجاد یک ابزارک عمومی

  1. پس از نهایی شدن ویرایش ابزارک، روی آن کلیک راست کرده و گزینه ذخیره به عنوان عمومی (Save as a Global) انتخاب کنید.
  2. نامی برای ابزارک عمومی خود انتخاب کرده و تغییرات خود را ذخیره کنید.

ویرایش ابزارک های عمومی

هنگامی که ابزارکی را به عنوان عمومی ذخیره می شود، از طریق تب عمومی پنل ابزار ها قابل مشاهده می باشد و می توانیم از آن ها در هرجای وب سایت استفاده کنیم.

برای ویرایش ابزارک های عمومی، هنگام روی آیکون مداد ابزارک کلیک می کنیم با پیغام قفل بودن ( Your Widget is Now Locked) این ابزارک مواجه می شویم.

  • با کلیک بر روی ویرایش ابزارک عمومی (Edit global widget)، امکان ویرایش ابزارک فراهم می شود. هر گونه تغییر در این ابزارک فورا در تمامی مکان هایی که از این ابزارک استفاده کرده باشید اعمال می شود.
  • با کلیک بر روی غیر فعال کردن عمومی ( Unlink from global) ابزارک از حالت عمومی خارج می شود و این اجازه را به ما می دهد که به صورت اختصاصی این ابزارک را بدون تغییر در ابزارک های عمومی ویرایش کنیم.

ابزارک های عمومی در منو پیشخوان وردپرس > قالب ها > قالب های ذخیره شده > تب ابزارک های عمومی (Global Widget) قابل مشاهده و حذف می باشند.

نکته مهم! با حذف ابزارک های عمومی، تمامی ابزارک های استفاده شده در بخش های مختلف وب سایت حذف می شوند.