بالا نیامدن صفحه ویرایش المنتور

نویسنده : امیرمحمد معلمی
28 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 18 شهریور, 1400
بالا نیامدن صفحه ویرایش المنتور

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام استفاده از ویرایشگر المنتور، خطایی را مشاهده کردید که صفحه ویرایش المنتور به قول گفتنی لود (Loaded) نمی شود. این یکی از رایج ترین خطاها در المنتور است و معمولاً رفع آن بسیار ساده است.

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

هنگامی که سایت شما موفق به لود صفحه ویرایشگر المنتور نمی شود به شما پیغام های مختلفی نمایش می دهد. برای مثال در تصویر زیر پیغام ” اشکال در پیش نمایش ” را نمایش داده است. 

بالا نیامدن صفحه ویرایش المنتور

پیغام هایی که ممکن است مشاهده کنید.

1) No Theme: Some of your theme files are missing
برخی از پرونده های قالب مفقود شده و در واقع قالبی برای سایت شما شناسایی نشده
2) Corrupted .htaccess: ‘Your site’s .htaccess file appears to be missing.’
مشکل در شناسایی و یا خراب بودن فایل htaccess
3) General error: ’We’re sorry, but something went wrong. Click on ‘Learn more’ and follow each of the steps to quickly solve it.
این پیغام یک پیغام عمومی هست و برای رفع این مشکل مراحلی را پیشنهاد داده است
4) HTTP Errors: format is <error code> < error message> content depends on the code.
وابسته بودن محتوا به کد نویسی

توجه: اگر این پیام در یک قالب WooCommerce یا یک صفحه بایگانی مانند صفحه وبلاگ دریافت شده است ، این طبیعی است و در این حالت ، لطفاً به جای تلاش برای ویرایش مستقیم این صفحات ، از WooCommerce Builder یا Theme Builder استفاده کنید.

برای رفع مشکل بالا نیامدن صفحه ویرایشگر المنتور و عدم نمایش پیغام های ذکر شده . لطفا مراحل زیر را دنبال کنید تا هرچه سریع تر به طراحی وب سایت خود با المنتور ادامه دهید.

  1. حالت ایمن را در ویرایشگر المنتور فعال کنید. این حالت به صورت موقتی اجازه ویرایش صفحات شما را می دهد اما در نهایت باید این مشکل را به صورت اصولی حل نمایید  برای فعال سازی این حالت ابتدا از منو پیشخوان وردپرس > المنتور > ابزار ها > تب کلی و حالت ایمن را بر روی فعال قرار دهد و تغییرات خود را دخیره کنید.
  2. قالب فعلی خود را دوباره نصب و یا یک قالب دیگر را فعال کنید.
  3. ساختار پیوند های یکتا خود را به روزرسانی کنید. از منو پیشخوان وردپرس > تنظیمات > پیوند های یکتا و بدون اینکه در این صفحه تغییری ایجاد کنید این صفحه را به روزرسانی کنید. اگر هنوز شروع به تولید محتوا و سئو وب سایت نکردید حالت پیوند های خود را به روی ساده قرار دهید.
  4. حالت ناشناس را امتحان کنید. در مرورگر کروم با ترکیب کلید های Ctrl+Shift+N برگه حالت ناشناس ایجاد می شود. لینک صفحه ای که موفق به ویرایش آن نمی شوید را کپی و در حالت ناشناس پیست کنید. در صورتی که موفق به ویرایش شدید مشکل اصلی کش مرورگر هست ! و باید کش مرورگر خود را پاک کنید
  5. دقت کنید صفحه ای که موفق به ویرایش آن نمی شوید به صفحه و یا لینک دیگری ریدایرکت نشده باشد.
  6. مشکلات میزبان هاست خود را حل کنید. اگر فایل htaccess را هاست شما تولید نمی کند حتما از پشتیبانی هاست خود کمک بخواهید . همچنین اگر سرور شما متغیر PHP $_GET را پاک میکند. حتما این موضوع را با شرکت میزبان هاست خود در میان بگذارید.
  7. خطای های HTTP . تمامی خطاها در ادامه ذکر شده است:

خطای 403

– فایل htaccess شما معیود است. برای حل این مشکل ابتدا فایل htaccess خود را از هاست خود پاک کنید سپس وارد پیشخوان وردپرس خود شوید از منو پیشخوان > تنظیمات > پیوندهای یکتا بدون اینکه تغییراتی ایجاد کنید این صفحه را ذخیره کنید تا فایل htaccess شما مجدد تولید شود
– سطح دسترسی پوشه ها و فایل های وردپرس ممکن است درست نباشد. از میزبانی هاست خود بخواهید که سطح دسترسی پوشه ها و فایل های شما را برسی کند.
– این مشکل می تواند به دلیل وجود یک یا چند افزونه امنیتی نصب شده در وردپرس باشد .
– این مورد میتوانید به دلیل فایروال سرور میزبان مثل mod_securance باشد . این مسئله را با پشتیبانی میزبان خود مطرح کنید.
– تمامی افزونه های خود به غیر از المنتور و المنتور پرو وردپرس خود را غیر فعال کنید . در صورت حل مشکل افزونه ها را یکی یکی فعال کنید تا افزونه ناسازگار پیدا شود

خطای 401

در صورتی که با خطای 401 رو برو شدید احتمالا وب سایت شما دارای یک افزونه و نرم افزار امنیتی است. آن را غیر فعال کنید تا مشکل شما حل شود

خطای 500

در صورت مشاهده خطای 500 از اینجا می توانید برای رفع آن اقدام کنید

اگر پس از هر یک از این مراحل قادر به حل مسئله نبودید ، پیشنهاد می کنیم موضوع را در دیدگاه این صفحه مطرح کنید. اگر المنتور پرو را از ما خریداری کردید ، می توانید جزئیات ورود به وب سایت خود را از طریق تیکت برای ما ارسال کنید و تیم پشتیبانی ما سعی خواهد کرد علت را مشخص کند و آن را برطرف کند.

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور