مینی دوره حرفه‌ای طراحی حساب کاربری با المنتور

توسعه حرفه ای حساب کاربری به همراه ورود و ثبت نام با پیامک

مدرس

امیرمحمد معلمی

طول دوره

6 ساعت

تعداد جلسات

17 جلسه آموزشی

معرفی دوره

توسعه و شخصی کردن حساب کاربری، یکی از بخش‌های مهم هر وب سایت می‌باشد.  افزونه المنتور به تنها نمی‌تواند کامل کننده این بخش باشد، جرا که نسبت به امکانات کاربر ایرانی بسیار محدود می باشد. خصوصا اگر از قالب پیشفرض المنتور – Hello Elemenetor استفاده می‌کنید. همچنین یک پنل کاربری وابسته به دیگر افزونه‌ها نیز می‌باشد؛ مثلا اگر EDD و یا ووکامرس استفاده شود طبیعتا این پنل کاربری باید مطابق با این افزونه‌ها توسعه یابد. 

قالب هلو المنتور استایل مشخصی ندارد عملا صفحه حساب کاربری ایجاد شده در بستر این قالب به دلیل ظاهر نامناسب آن هیچگونه کاربردی نخواهد داشت. حساب کاربری بسته به نوع افزونه‌های نصبی عملکرد متفاوتی دارند. در این دوره تمامی بخش‌های طراحی حساب کاربری شامل؛ ثبت نام و ورود از طریق پیامک، سفارش‌ها، آدرس‌ها، ویرایش مشخصات کاربری، تیکت‌ها، دانلود‌ها و تمامی بخش‌های مربوط به ووکامرس و EDD را شخصی سازی می‌کنیم.

راه اندازی هوشمند سیستم ورود و ثبت نام

نحوه ورود و ثبت نام در این آموزش، خلاصه به نام کاربری و رمز عبور، نمی شود. و علاوه بر استفاده از نام کاربری و رمز عبور؛ از سیستم پیامکی نیز بهره مند می شویم. این سیستم با استفاده از افزونه دیجیتس ساخته می‌شود. هنچنین در این دوره، افزونه دیجیس و المنتور نیز به صورت کاملا بهینه سازگار و توسعه داده می شوند.

سازگاری با افزونه ووکامرس

تمامی امکانات ووکامرس در این دوره، در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، سازگاری فیلد شماره موبایل کاربر با افزونه دیجیتس؛ همچنین با استفاده از کدنویسی CSS بخش هایی که توسط المنتور قابل شخصی سازی نیستند بهینه می شوند.

سازگاری با افزونه EDD

اگر از سیستم فروش افزونه Easy Digital Download استفاده کرده باشید. حتما می‌دانید که سازگاری المنتور با این افزونه محدود بوده و ابزارک ویژه افزونه EDD در المنتور وجود ندارد.  از این در این دوره به شما یاد می‌دهیم که چگونه با استفاده از امکانات موجود صفحات این افزونه را در المنتور شخصی سازی و توسعه دهیم.

راه اندازی سیستم لایسنس گذاری

اگر وب سایت فروش افزونه وردپرسی دارید؛ در این دوره به شما آموزش می‌دهیم که چگونه بتوانید برای افزونه‌های خود یک سیستم لایسنس فعال و کاربر بتواند افزونه خود را از راه دور به صورت خودکار بروزرسانی نماید.  

راه اندازی سیستم تیکت قدرتمند

ارسال و دریافت تیکت یکی از امکانات مهم سایت های خدماتی می باشد. راه اندازی یک سیستم تیکت مطمئن می تواند در روند تعامل با کاربران تاثیر زیادی داشته باشد.

در این دوره با استفاده از افزونه رایگان Awesome Support و هماهنگ کردن آن با المنتور، سیستم تیکت پنل کاربری را راه اندازی خواهیم کرد.

جلسات دوره

در این بخش به نصب اولیه افزونه‎‌ها و توضیحات لازم جهت برخورداری از یک پنل کابری استاندارد بیان می‌شود.

در این جلسه تنظیمات و پیکربندی‌های لازم جهت توسعه سیستم تیکت و همچنین نحوه ارسال ایمیل به مدیر سایت و پاسخ مدیر و اطلاع رسانی از طریق ایمیل به کاربر سایت آموزش داده می‌شود. همچنین شخصی سازی ظاهر نیز به صورت اختصاصی انجام می‌شود.

داشتن شماره موبایل واقعی از کاربران این کمک را به ما می‌کند که بتوانیم در روند تبلیغات و بازاریابی عملکرد مناسبی داشته باشیم. بهترین انتخاب برای احراز صحیح شماره همراه؛ ثبت نام با استفاده از کدتایید می‌باشد. که در این جلسه این سیستم را با استفاده از دیجیتس توسعه می‌دهیم. همچنین تنظیمات و پیکربندی های لازم این افزونه نیز با دقت برسی ‌می‌شود. 

بسیاری از مارکت‌های فروش افزونه وردپرس این امکان را برای کاربران خود فراهم می‌کنند که برای افزونه‌های خریداری شده با استاده از لایسنس فعال شوند. در این جلسه یاد می‌گیریم که چگونه لایسنس را برای افزونه‌های وردپرسی فعال نماییم. این سیستم در بستر افزونه EDD انجام می‌شود.

در این جلسه برگه مدیریت لایسنس‌ها در پنل کاربری ایجاد می‌شود که کاربر بتواند لایسنس های خود را به صورت یکجا مشاهده و در صورت لزوم آنها را مدیریت نماید.

هر چقدر که المنتور پیشرفته کاربردی باشد اما در کنار زبان CSS می‌تواند به تکامل برسد. در این جلسه به توسعه صفحات حساب کاربری با زبان CSS پرداخته می‌شود. البته موارد گفته نیز در اختیار کاربران قرار گرفته که در صورتی که با این زبان آشنا نیستند بتوانند از محتویات جلسه بهره‌مند شوند.

برخی از عناوین افزونه‌های مختلف دارای ترجمه مناسب نیستند و برای بهینه تر کردن پنل کابری می‌بایست این عناوین اصلاح شوند. 

با استفاده از روشی خاص فهرست پنل کابری ایجاد و در بخش های مختلف آموزش به کار گرفته می‌شود. 

در این جلسه فرمی ایجاد کرده که کاربر بتواند مشخصات کاربری خود را ویرایش کند. در این فرم امکان آپلود تصویر اختصاصی نیز وجود دارد. از ویژگی های این فرم میتواند به سفارشی بودن آن اشاره کرد. یعنی می‌‌توانیم اطلاعات مورد نیاز خود را به این فرم اضافه کنیم و از دریافت فیلدهای اضافه و اطلاعات اضافه جلوگیری نماییم.

ظاهر و استایل پنل و حساب کاربری بسیار مهم می‌باشد به همین دلیل در این بخش از آموزش یک قالب اختصاصی برای پنل کاربری ایجاد و آن را مطابق با نیاز توسعه می‌دهیم. همچنین در انتهای طراحی می‌پردازیم به نحوه نمایش پنل در نمایشگر موبایل و بهینه سازی حساب کاربری که کاربران بتوانند دسترسی راحتتری در موبایل داشته باشند. 

هر پنل کاربری نیازمند یک صفحه استاندارد ورود و ثبت نام می‌باشد. هر چقدر این صفحه زیباتر باشد قطعا تجربه کاربری بهتری رخ خواهد شد. در این جلسه صفحات مربوط به ثبت نام و ورود طراحی و ساخته می‌شود. 

در این بخش یاد میگیریم که چگونه برای پنل خود یک کیف پول ایجاد و کاربران بتوانند در صورت لزوم کیف پول خود را شارژ و از آن در هنگام خرید استفاده نمایند. 

هر پنل کاربری دارای یک صفحه اصلی می‌باشد که توسط مدیر سایت مدیریت می‌شود. این صفحه بسیار کاربردی بوده و مدیر سایت می‌تواند اطلاعات ضروری و مهم را در آن قرار دهد.

اگر محتوای وب سایت شما بسیار زیاد می‌باشد. قطعا به یک پنل کاربری تمام عرض نیاز خواهید داشت. در این جلسه تکنیک های لازم جهت طراحی یک پنل کاربری تمام عرض به شما آموزش داده خواهد شد که در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده نمایید. 

یاد میگیریم که چگونه بخش‌هایی را به کاربری ورود کرده نمایش دهیم اما همان بخش ها به کاربر ساده نمایش داده نشود. به عنوان مثال نماید دکمه ورود و ثبت نام به کاربر ساده و عدم نمایش دکمه به کاربری که ثبت نام و ورود کرده است. 

در انتها نیز تمامی بخش های ساخته شده برسی و تمامی اشکالات و جزئیات برسی و رفع می‌شود.

این دوره مناسب چه افرادی است؟
این دوره مناسب چه افرادی نمی‌باشد؟

پنل کاربری ایران المنتور

تمامی بخش های ساخته شده در این دوره، الهام گرفته شده از پنل کاربری ایران المنتور می باشد. اگر قصد دارید که بیشتر در رابطه با این پنل کاربری بدانید، کافیست در سایت ایران المنتور ثبت نام و یا ورود کرده تا با دیگر جزئیات این آموزش بیشتر آشنا شوید. 

مزیت پنل کاربری ساخته شده فعال بودن سیستم ثبت نام و ورود با استفاده از سیستم پیامکی می باشد. که در حال حاظر پنل کاربری ایران المنتور فاقد این ویژگی می باشد. از دیگر امکانات این پنل کاربری این دوره، باز گذاشتن دست طراح می باشد. به این صورت که روند آموزش طوری پیش می رود که شما میتوانید با خیال راحت نسبت به تغییرات شخصی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

before-account after-account

امکانات اصلی دوره پنل کاربری

سوالات متداول

آشنایی مختصر به المنتور کمک کننده شما خواهد بود. در غیر این صورت این دوره هیچگونه پیش نیازی ندارد.

این دوره آموزشی به صورت غیر حضوری برگزار میگردد و شما از هر نقطه ایران می توانید این دوره را تهیه کنید و بلافاصله پس از خرید به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت

ساخت پنل کاربری در این دوره، خارج از مباحث المنتور می باشد و روند بر اساس تجربه تهیه و ضبط شده است. المنتور در عین سادگی بسیار گسترده و پیشرفته است و صرف اینکه فقط شما یک آشنایی کلی با این افزونه داشته باشید نمی تواند کافی باشد. و برای اینکه بتوانید تمامی نیاز های خود را برآورده نمایید این دوره آموزشی می تواند به شما بسیار کمک کند.

 

اگر از ظاهر پنل کاربری خود راضی نیستید این دوره می‌تواند برای هر نوع قالب وردپرسی کاربرد داشته باشد. توجه کنید این دوره فقط برای قالب Hello Elementor نبوده و برای تمامی قالب های وردپرسی کاربردی می‌باشد.

بعد از خرید دوره، تمامی جلسات دوره به صورت دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت

افزونه‌های کاربردی در این دوره تا حد امکان رایگان بوده و یا در اختیار شما قرار گرفته است. همچنین افزونه دیجیتس باید تهیه شود.

البته نگران نباشید! برای شما از مارکت مورد نظر تخفیفی جهت تهیه افزونه معرفی خواهیم کرد.

کاربرانی که دوره‌ قدیمی حساب کاربری را تهیه کرده باشند. میتوانند با مراجعه به فایل های دوره، فایل کدتخفیف دوره جدید حساب کاربری را دانلود و از کدتخفیف 50% جهت تهیه دوره جدید بهره‌مند شوند.

%50 تخفیف بر روی

مدرس

امیرمحمد معلمی

طول دوره

6 ساعت

تعداد جلسات

17 جلسه آموزشی

شروع قیمت | 69,000

شروع قیمت | 129,000 تومان

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور