جمعه طلایی ایران المنتور

OFF %65

طراحی فوتر با المنتور

نویسنده : ایران المنتور
15 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 19 شهریور, 1400

امروزه استفاده از فوتر برای سایت، به اندازه هدر حائز اهمیت بوده و بسیاری از کاربران، توجه ویژه‌ای به این بخش نشان می‌دهند. محتوا و طراحی فوتر، علاوه بر اینکه بر روی ظاهر وبسایت شما تاثیر خواهد گذاشت، به دلیل اینکه فوتر شامل اطلاعات مفیدی از سایت خواهد بود، باعث می‌شود که کاربر به راحتی بتواند به بخش های مختلف و اطلاعات مفید وبسایت دست پیدا کند. طراحی و شخصی‌سازی این بخش نیز به وسیله المنتور، بسیار ساده و کاربردی قابل انجام است. اگرچه که قالب‌های پیش فرضی برای طراحی فوتر، در المنتور وجود دارد، اما به راحتی می‌توان این بخش را به صورت دستی در المنتور ایجاد و ویرایش کرد. تمامی اجزای مورد نیاز مانند ویرایش رنگ، سایزبندی المان‌ها، افزودن لوگو، افزودن نقشه سایت، خدمات، افزودن لینک‌های ارتباطی مانند شبکه‌های اجتماعی و… در این افزونه بر روی فوتر قابل اجراست.

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

ایجاد فوتر برای وبسایت

در قسمت پوسته ساز افزونه المنتور پرو، با کلیک برای روی add new و انتخاب فوتر، ایجاد و طراحی فوتر را آغاز می کنیم.

پیش از اینکه طراحی را آغاز کنید، در بخش تنظیمات فوتر، HTML tag را بر روی فوتر قرار دهید.

توسعه فوتر

شما می توانید یک سکشن تمام عرض برای فوتر خود در نظر بگیرید. تنظیمات این سکشن مانند ارتفاع، رنگ و… تنظیمات ظاهری فوتر شما هستند. در این سکشن، به تعداد مورد نیاز ستون ایجاد کرده و فاصله هر ستون را با پدینگ ایجاد کنید. در این ستون ها، می توانید بخش های تشکیل دهنده فوتر خود را قرار داده و آن را شخصی سازی کنید.

بخش های مختلف فوتر

با اضافه کردن سکشن یا ستون های مختلف، شما میتوانید بخش های متعددی در فوتر خود، به دلخواه ایجاد کنید. بخش هایی مانند اطلاعات تماس، درباره ما، لینک شبکه های اجتماعی، قرانین، کپی رایت و… همه می توانند طبق نظر شما بخشی از فوتر باشند. در ادامه به آموزش ایجاد چند نمونه از بخش های پر استفاده در فوتر می پردازیم.

نمایش مقالات مرتبط

یکی از بخش های فوتر شما، میتواند مقالات مرتبط با مقاله در حال خواند توسط کاربر باشد. برای ایجاد این بخش، از ابزارک post استفاده می کنیم. در تنظیمات محتوا این ابزارک، میتوانید نحوه نمایش دلخواه خود در بخش استایل، طاهر نمایش را تعیین کنید.

توضیحات وبسایت

با استفاده از ابزارک ویرایشگر متن، میتوانید اطلاعات وبسایت خود را افزوده و سایز و نحوه نمایش آن را به شکل دلخواه خود تنظیم کنید.

خدمات ما

این بخش را میتوانید با استفاده از لیست آیکون، ایجاد کرده و سپس تنظیمات ظاهری آن را انجام دهید.

افزودن لوگو

با استفاده از ابزارک سایت لوگو و drag & drop آن در محل دلخواه، میتوانید لوگو خود را به فوتر اضافه کنید.

فعالسازی بر روی تمام بخش های وبسایت

برای فعالسازی فوتر طراحی شده بر روی تمامی بخش های وبسایت، پس از انتشار، بای تمام بخش های وبسایت، بر روی حالت include قرار دهید

لینک کوتاه مطلب

bit.ly bit.do tinyurl cutt.ly

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور