نحوه کار با افزونه یوآست سئو در المنتور

نویسنده : ایران المنتور
2 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 18 شهریور, 1400

اگر در زمینه تولید محتوا و طراحی در وبسایت، فعالیت کرده باشید. همانطور که احتمالاً میدانید افزونه Yoast SEO یک افزونه آنالیز سئو است که به ارتقا رتبه بندی محتوا و وبسایت و موتور های جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین از دیگر افزونه های محبوب مورد استفاده در وردپرس، افزونه صفحه ساز المنتور است. این افزونه، امکان طراحی سایت زیبا و کارآمد را بدون استفاده از کد نویسی برای شما فراهم می کن. در این مقاله، نحوه ادغام این دو افزونه برای استفاده یکپارچه از افزونه یوآست در المنتور را بررسی خواهیم کرد.

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

استفاده از افزونه یوآست سئو در صفحه ساز المنتور

برای بهینه سازی یک صفحه با افزونه Yoast SEO در صفحه ساز المنتور مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در پیشخوان وردپرس، به بخش برگه ها و یا نوشته ها بروید و بر روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید.

2- در صفحه ویرایش، روی دکمه Edit with Elementor (ویرایش با المنتور) کلیک کنید.

3- پس از ورود به ویرایشگر المنتور، میتوانید طبق معمول محتوای خود را ویرایش کنید.

4- برای دسترسی به سایدبار Yoast SEO، روی منوی همبرگر (سه خط افقی) در گوشه بالا سمت چپ و یا راست (براساس زبان سایت) کلیک کنید. همچنین می توانید روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید تا منویی ظاهر شود که به شما امکان دسترسی به Yoast SEO را می دهد.

5- گزینه Yoast SEO را از منو انتخاب کنید (تصویر شماره یک) و در صورتی که بر روی نماد چرخ دنده کلیک کرده اید، می توانید تب Yoast SEO را انتخاب کنید (تصویر شماره دو)

6- برای بهینه سازی محتوای خود از تنظیمات موجود در نوار ابزار Yoast SEO استفاده کنید.

افزونه یوآست سئو تمام بخش های محتوایی که با استفاده از Elementor ویرایش کرده اید را تجزیه و تحلیل می کند. تجزیه و تحلیل در المنتور با استفاده از یوآست، مشابه ویرایشگر بلوک معمولی یا ویرایشگر کلاسیک در وردپرس است. بنابراین ، همه ویژگی های افزونه  Yoast SEO Premium در نوار ابزار Yoast SEO در Elementor نیز موجود است و میتوانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

با استفاده از مطالب بالا، به راحتی می توانید از Yoast SEO در Elementor استفاده و متون و صفحات وبسایت خود را آنالیز کنید. تنها کافیست طرز استفاده از این دو افزونه را یاد گرفته و مراحل بالا را طی کنید تا بدون مشکل، این افزونه را در المنتور مورد استفاده قرار دهید.

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور