افزونه لرن دش | معرفی افزونه LearnDash

نویسنده : پویا عمادی
10 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 10 اسفند, 1401
افزونه لرن دش

اگر به دنبال طراحی یک سایت آموزشی تمام عیار هستید لرن دش بهترین انتخاب برای شماست. لرن دش یکی از برترین پلاگین های آموزشی برای تبدیل یک سایت وردپرسی به یک سیستم مدیریت یادگیری است. این افزونه امکانات بسیاری که مورد نیاز دانشجویان و اساتید می باشد را فراهم کرده است. با استفاده از لرن دش LearnDash از نصب بسیاری از افزونه ها می توانید در امان باشید وبه بهبود سرعت سایت خود کمک کنید. در ادامه به برخی از ویژگی های این افزونه قدرتمند می پردازیم:

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

معرفی امکانات افزونه لرن دش

افزونه LearnDash یکی از کاربردی ترین افزونه های حال حاضر وردپرس می باشد. امکانات این افزونه بسیار زیاد و قابل توجه می باشد. از جمله ویژگی های عالی این افزونه، سازگاری آن با المنتور و ووکامرس می باشد. همچنین ساختار ریسپانسیو این افزونه بسیار استاندارد و بهینه می باشد.

با استفاده از افزونه لرن دش میتوان دوره های آموزشی خود را ایجاد و مدیریت نمایید. همچنین اگر قصد دارید یک سیستم آزمون ساز حرفه ای در سایت راه اندازی نمایید. این افزونه میتواند بهترین انتخاب شما باشد. یکی از امکانات مفید این افزونه LearnDash صدور گواهی نامه برای دانشجویان می باشد. در ادامه به 14 ویژگی مهم و کاربردی این افزونه به صورت دقیق می پردازیم.

1- ساخت دوره های آموزشی متنوع با افزونه LearnDash

با افزونه لرن دش می توانید دوره های مختلف بسازید سپس با استفاده از قابلیت دراگ و دراپ هر دوره را به چند درس و هر درس را به چند بخش تقسیم کنید. ایجاد دوره با قابلیت های مختلف می تواند یکی از نقاط قوت این افزونه باشد.

2- آزمون ساز حرفه ای

افزونه لرن دش دارای آزمون ساز حرفه ای است که با آن می توانید هشت نوع آزمون مختلف بسازید و در اختیار دانشجویان قرار دهید. از جمله آزمون هایی که می توان با استفاده از این افزونه ایجاد کرد به شرح زیر است.

  • چند گزینه ای
  • انتخاب آزاد
  • چند انتخابی
  • مرتب سازی
  • اتصال مرتبط ها
  • جای خالی
  • نظرسنجی
  • تشریحی

3- ایجاد محتوای تدریجی در افزونه لرن دش

افزونه LearnDash ین قابلیت را به شما می دهد تا در زمان بندی مد نظر شما قفل دوره ها باز شود و دانشجویان بتوانند دوره را مشاهده کنند. این زمان بندی به دو روش می تواند باشد.

  1. بر اساس تعداد روز بعد از ثبت نام
  2. بر اساس تاریخ مشخص

4- تعیین دروس پیش نیاز

با استفاده از افزونه لرن دش شما می توانید دانشجویان را الزام به گذراندن دروس پیش نیاز بکنید تا قفل دروس بعدی باز شوند. با این قابلیت شما می توانید محیط دانشگاهی را در سایت خود داشته باشید!

5- صدورکارنامه

با استفاده از افزونه لرن دش دانشجو پس از گذراندن هر درس یا دوره نمره خود را می تواند دریافت کند.  لرن دش برای هر دانشجو پس از اتمام دوره مورد نظر کارنامه صادر می کند. با استفاده از این قابلیت امکان دسترسی به دوره های بالاتر را می توانید تنها به افرادی بدهید که نمرات قابل قبولی در دوره قبل کسب کرده اند.

6- ایجاد گواهی نامه

با لرن دش می توانید به سلیقه خود گواهی نامه طراحی کنید و گواهی نامه پیش فرض لرن دش را به سادگی سفارشی سازی کنید. این گواهینامه را در پایان دوره به دانشجویانی که نمرات قابل قبولی کسب کرده اند اهدا کنید.

7- ایجاد انجمن ها و گروه های درسی

با افزونه LearnDash می توانید برای هر دوره گروه های درسی ایجاد کنید. دسترسی این گروه ها می تواند همگانی یا فقط مختص به دانشجویان آن دوره باشد. با استفاده از این گروه ها علاوه بر ایجاد تعامل بین دانشجویان می توانید به بهبود روند آموزش خود نیز کمک کنید.

8- ایجاد مارکت پلیس در افزونه لرن دش

به سادگی می توانید سیستم فروش خود را به سایتی مشابه دیجی کالا تبدیل کنید. به این صورت که اساتید می توانند دوره های خود را در سایت شما قرار دهند و به فروش برسانند. می توانید به صورت اتوماتیک درصدی را تعیین کنید تا از فروش دوره های دیگر اساتید، به حساب شما واریز شود.

9- اتصال به ووکامرس

از بهترین ویژگی های افزونه لرن دش می توان به سازگاری آن با اکثر افزونه ها به خصوص افزونه ووکامرس اشاره کرد. شما می توانید با ادغام این دو افزونه قابلیت ها بسیار دیگری از جمله کدهای تخفیف، گزارش گیری سفارشات و … به دوره های خود اضافه کنید.

10- سازگاری با المنتور

افزونه لرن دش به سادگی قابل ادغام با افزونه المنتور است. با افزونه المنتور به سادگی می توانید قالب دوره ، درس ، موضوع و یا آزمون بسازید و به صورت کاملا واکنش گرا در اختیار دانشجو قرار دهید.

11- واکنش گرایی (حالت ریسپانسیو)

امروزه بیش از 60 درصد از کاربران به وسیله تلفن های همراه خود از خدمات اینترنتی استفاده می کنند و از مزیت های این افزونه سازگاری آن با دستگاه های موبایل و تبلت است. دانشجویان به راحتی می توانند دوره های خود را از طریق تلفن همراه خود مشاهده کنند.

12- پیشتیبانی از انواع محتوا

دوره های شما می تواند شامل انواع محتوا از جمله : ویدئو، صوت، تصویر، فایل های ورد و هر نوع رسانه دیگری باشد. در افزونه LearnDash این ویژگی فراهم شده است که شما از اگثر فرمت های نمایش جهت توسعه محتوای خود استفاده نمایید.

13- ایجاد دسترسی محدود یا نامحدود در افزونه LearnDash

دانشجویان می توانند دوره ها را به صورت نامحدود در اختیار داشته باشند یا اینکه دوره ها پس از مدتی از دسترس آن ها خارج شود. تصمیم با شماست!

14- تعیین روش خرید دوره

دوره های خود را می توانید تنها با یک بار پرداخت به صورت اشتراک ماهانه یا سالانه به فروش برسانید. این سیستم فروش می تواند برای انواع کسب و کارها اهمیت ویژه ای داشته باشد.

نتیجه گیری

با توجه به مشخصات این افزونه LearnDash میتوان گفت که یکی از مهم ترین امکانات این افزونه، راه اندازی کلاس های درس برای دانشجویان می باشد. علاوه بر آن بهترین گزینه برای راه اندازه دوره های آموزشی را میتوان با استفاده از این افزونه پیاده سازی کرد. لازم به توضیح است که این افزونه یکی از قدرتمند ترین افزونه ها جهت راه اندازی دوره های مجازی در بستر وردپرس می باشد.

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور