مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور

نویسنده : ایران المنتور
3 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 18 شهریور, 1400
مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور

مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور این امکان را به شما میدهد که بتوانید کنترل وب سایت خود را به دست بگیرید و دسترسی کامل را برای افراد دیگر محدود کنید. اینگونه میتوانید اطمینان حاصل کنید شخص جدیدی که به وب سایت خود دعوت میکنید به طور اتفاقی یا مخرب هیچ تنظیمی را برهم نزده و مورد حساسی را حذف نمیکند،

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور

وردپرس حاوی 6 نقش به طور پیش فرض است. همچنین اگر میخواهید کاربر جدیدی را اضافه کنید و نقش آنرا تنظیم کنید میتوانید از مسیر پیشخوان وردپرس > کاربران> افزودن جدید  پیش بروید.

مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور

نحوه مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور

مدیریت و تغییر نقش ها در المنتور تا حد امکان حساست کاربری نقش ها و دسترسی آنها را به حداقل رسانده است. هر نقش در وب سایتتان دارای منو کشویی است که میتوانید از طریق زیر تنظیمات آنرا انجام دهید

  1. پیشخوان ووردپرس > المنتور > مدیریت نقش ها
  2. گزینه No access to editor (عدم دسترسی به  ویرایشگر) کاربر اجازه ویرایش صفحه را ندارد
  3. گزینه  Access to edit content only​ یک ویژگی جدید در المنتور پرو هست که به کاربر فقط اجازه تغییرات در ظاهر صفحه را می دهد و امکان حذف و یا اضافه کردن ابزار در ویرایشگر را ندارد.

با انتخاب گزینه اول کاربر حتی دکمه ویرایش با المنتور را هم نمیتواند مشاده کند اما با انتخاب گزینه دوم به کاربر این اجازه را میدهید وارد ویرایشگر شود و به محتوای آنها مانند متن و تصاویر دسترسی پیدا کند با این حال قادر نخواهد بود ستون ها، ابزار ها و سایر ویژگی های ارکان ظاهری وب سایتتان را تغییر دهد.

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور