دسته بندی آموزش ها

سر فصل ها

عیب یابی افزونه WP Rocket – مقدماتی

عیب یابی افزونه WP Rocket – مقدماتی

گاهی اوقات به دلیل عدم استاندارد بودن قالب ممکن هست که افزونه wp rocket سایت شما رو دچار اخلال و بروز مشکل کنه، و بعضی ابزارک ها و یا حتی تصاویر به درستی نمایش داده نمی شوند. اگر با چنین مواردی تا الان بر خوردید هیچ جای نگرانی نیست و با تست چندین کار این موارد قابل رفع می باشند.

ویدئو آموزشی مقاله

پخش ویدیو

1. غیر فعال کردن تمامی تنظیمات

از منو پیشخوان وردپرس > تنظیمات > وارد افزونه wp rocket می شویم. و تمامی گزینه های در تب File optimization و Lazy Load در تب Media را غیر فعال کرده و تغییرات خودمون رو ذخیره می کنیم.

2. حالت ناشناس مرورگر کروم

برای برسی دقیق تر این موارد ما باید وب سایت خودمون رو بر روی حالت ناشناس موروگر کروم (incognito) اجرا کنیم. اینن جالت با در نظر نگرفتن کوکی های و سابقه وب سایت باعث برسی دقیق تر مشکلات صفحه خواهیم شد.

 برای باز کردن پنجره ناشناس مرورگر بر روی علامت سه نقطه در قسمت بالا سمت چپ (کنار پروفایل کاربری) کلیک کرده و گزینه New incognito window ررا انتخاب میکنیم تا پنجره نا شناس ما باز شود. در این پنجره نام دامنه سایت و یا صفحه ای که دچار بروز مشکل شده است را باز می کنیم.

3. فعال کردن گزینه ها به صورت تکی

وارد تنظیمات افزونه wp rocket می شویم و گزینه هایی را که غیر فعال کردیم به صورت تکی فعال و نتیجه را در حالت ناشناس مرورگر کروم چک می کنیم تا گزینه ای که باعث بروز مشکل شده را پیدا کنیم. مثلا در تصویر بالا با فعال کردن Minify CSS File آیکون های ستاره ای نمایش داده نمی شوند. که با غیر فعال کردن این گزینه مشکل ما بر طرف خواهد شد. پس از پیدا شدن گزینه ای که وب سایت مارا دچار مشکل کرده است می توانید تمامی گزینه های موجود در تنظیمات این افزونه را فعال و ذخیره سازی کنید.

single-page

بروز مشکل تنها در یک صفحه

ممکن است تمامی صفحات وب سایت شما بدون بروز مشکلی فعالیت داشته باشند و تنها یک و یا دو صفحه از وب سایت شما دچار اخلال و عدم نمایش درست تصاویر توسط این افزونه شده باشد. حالا منطقی نیست که به خاطر یک و یا چند صفحه محدود یک ویژگی در افزونه wp rocket غیر فعال و در تمامی صفحات وب سایت حذف شود. 

برای حل این مورد نیازی نیست که در تنظیمات افزونه، موردی که باعث بروز مشکل شده را غیر فعال میکنید. شما می توانید به راحتی وارد برگه و یا نوشته افزونه خود شوید و در ستون سمت چپ گزینه های افزونه wp rocket برای برگه شما قابل مشاهده هستند و می توانید تنظیماتی که باعث بروز مشکل در این صفحه مشخص را دارد را برای همین صفحه غیر فعال کنید.

دیدگاه

avatar
You can`t add more product in compare