مقایسه محصولات ووکامرسی با افزونه المنتور پرو و افزونه JetCompareWishlist

نویسنده : امیرمحمد معلمی
12 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 18 شهریور, 1400
مقایسه محصولات ووکامرسی با افزونه المنتور پرو

بسیاری از فروشگاه ها امکان مقایسه محصولات توسط کاربران وجود دارد. به ویژه اگر در فروشگاه شما محصولاتی وجود داشته باشند که به صورت فیزیکی و دیجیتالی باشند. مقایسه محصولات می تواند باعث تعامل بیشتری در کاربرانی شوند که از سایت شما بازید می کنند. برای طراحی و ساخت بخش مقایسه محصولات در ووکامرس و با افزونه المنتور می توانیم با استفاده از افزونه JetCompareWishlist ویژگی مقایسه محصولات و لیست علاقه مندی های کاربران را به سایت فروشگاهی خود اضافه کنیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

افزونه JetCompareWishlist

افزونه های زیادی برای اضافه کردن ویژگی مقایسه محصولات و لیست علاقه مندی های ووکامرس وجود دارند، اما افزونه ی JetCompareWishlist علاوه بر سازگاری با ووکامرس با المنتور نیز سازگار است و ابزارک های مخصوص به خود را به ویراِیشگر المنتور اضافه کند.

تنظیمات افزونه JetCompareWishlist

برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید تنظیمات این افزونه را برسی و تکمیل نماییم. از منو پیشخوان وردپرس > JetPlugins > بروی JetCompareWishlist کلیک می کنیم تا تنظیمات این افزونه برای ما نمایش داده شود.

تب Compare

Enable Compare (فعال کردن مقایسه): برای اینکه بتتوانید از این ویژگی استفاده کنید نیاز دارید تا آن را از این بخش فعال کنید.
Save For Logged User (ذخیره کاربران وارد شده): برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران سایت این گزینه را فعال کنید.
Compare Page (برگه مقایسه): معرفی برگه ای که ابزارک Compare در آن وجود دارد.
Count Products to Compare (تعداد محصولات جهت مقایسه): شما می توانید تعیین کنید که چه کاربر چه تعداد محصول را می تواند مقایسه کند.
Add default Compare Button (اضافه کردن دکمه مقایسه): با فعال کردن این گزینه دکمه مقایسه برای محصولات در ابزارک های نمایشی محصولات و صفحه محصول اضافه می شود.

تب Wishlist

Enable Wishlist (فعال کردن لیست علاقه مندی ها): برای اینکه بتتوانید از این ویژگی استفاده کنید نیاز دارید تا آن را از این بخش فعال کنید.
Save For Logged User (ذخیره کاربران وارد شده): برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران سایت این گزینه را فعال کنید.
Wishlist Page (برگه لیست علاقه مندی ها): معرفی برگه ای که ابزارک Compare در آن وجود دارد.
Add default Wishlist Button (اضافه کردن دکمه افزودن به علاقه مندی ها): با فعال کردن این گزینه دکمه مقایسه برای محصولات در ابزارک های نمایشی محصولات و صفحه محصول اضافه می شود.

تب Available Widgets

این افزونه دارای 6 ابزارک می باشد که هر کدام وظیفه به خصوص خود را دارد. با فعال کردن و یا غیر فعال کردن هر ابزارک می توانید از نمایش و یا عدم نمایش آن در ویرایشگر المنتور مدیریت کنید.

ساخت صفحه برای مقایسه کردن محصولات

پس از اینکه کاربر محصولات خود را به لیست مقایسه خود اضافه کرد، حال باید در صفحه ای محصولات خود را مقایسه کند.

  1. برای ساخت چنین صفحه ای؛ یک برگه ایجاد کرده و آن را با استفاده از ویرایشگر المنتور باز می کنیم.
  2. ابزارک Compare را به میز کار ویرایشگر اضافه کرده و از تب استایل تنظیمات مربوط به نمایش و طراحی آن را انجام داده و در نهایت صفحه خود را ذخیره می کنیم.
  3. از منو پیشخوان وردپرس > JetPlugins > بروی JetCompareWishlist کلیک می کنیم. وارد تب Compare شده و در فیلد Compare Page برگه مقایسه خود را انتخاب می کنیم.

ساخت صفحه برای لیست علاقه مندی ها

پس از اینکه کاربر محصولات خود را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کرد، حال باید در صفحه ای محصولات مورد علاقه خود را مشاهده کند و در صورت لزوم آن را به سبد خرید خود اضافه کند.

  1. برای ساخت چنین صفحه ای؛ یک برگه ایجاد کرده و آن را با استفاده از ویرایشگر المنتور باز می کنیم.
  2. ابزارک Wishlist را به میز کار ویرایشگر اضافه کرده و از تب استایل تنظیمات مربوط به نمایش و طراحی آن را انجام داده و در نهایت صفحه خود را ذخیره می کنیم.
  3. از منو پیشخوان وردپرس > JetPlugins > بروی JetCompareWishlist کلیک می کنیم. وارد تب Wishlist شده و در فیلد Wishlist Page برگه علاقه مندی های خود را انتخاب می کنیم.

ادغام افزونه JetCompareWhishlist و JetEngine

بهترین نوع استفاده از این افزونه، ادغام آن با دیگر افزونه های جت به ویژه افزونه جت انجاین می باشد. به این صورت که با استفاده از ویژگی Listing افزونه جت انجاین می توانید دکمه مقایسه محصولات و افزودن به علامندی های محصولات خود را سفارشی و مطابق با سلیقه خود آن را طراحی کنید. در ویدئو این مقاله می توانید نحوه ادغام این دو افزونه را مشاهده کنید.

آموزش های مرتبط

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور