بر خیز و مخور غم جهان گذران
%37 تخفیف بزرگداشت خیام
کد:
khayam
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

دوره جامع آموزش جت انجین

افزایش کارایی المنتور با داینامیک کردن سایت

مدرس دورهامیرمحمد معلمی

امیرمحمد معلمی

9 ساعت
46 جلسه
ضمانت بازگشت وجه

معرفی دوره

در دوره جامع آموزش افزونه Jet Engine تمامی مباحث مربوط به داینامیک کردن سایت به صورت عملی آموزش داده می شود. داینامیک یا پویا سازی سایت این امکان را به شما می دهد که بتوانید علاوه بر افزودن ویژگی های متنوع به سایت وردپرسی، سرعت تغییرات و شخصی سازی آن را افزایش دهید.

آیا امکانات افزونه المنتور تمامی نیاز های شما را برآورده نمی کند ؟

میدانیم که افزونه المنتور تمامی نیاز های مارا نمی تواند برطرف کند. زیرا امکانات المنتور متوسل است به ویژگی های وردپرس و همین امر باعث شده است در توسعه وب سایت محدود باشیم. برای افزودن امکانات ما نیازمند این هستیم که از افزونه های جانبی بی شماری استفاده کنیم و همین امر باعث کندی در عملکرد وب سایت می شود. افزونه جت انجین یک افزونه پویا جهت توسعه و بهبود عمکرد سایت های وردپرسی می باشد. خصوصا اینکه این افزونه با المنتور سازگاری بسیار خوبی دارد و بعضی از امکانات آن برای المنتور طراحی شده است. اگر در نحوه استفاده از این افزونه مهارت کافی داشته باشیم دیگر به خیلی از افزونه های جانبی نیاز نخواهیم داشت و می توانیم امکانات بی شماری را به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنیم.

آیا امکانات محدود المنتور شما را در استفاده از این افزونه دچار تردید کرده است ؟

در صورتی که یک نگاه قالب ساز به المنتور داشته باشید و قالب خود را با استفاده از المنتور توسعه داده باشید. پس از مدتی متوجه می شوید که محدودیتی در امکانات المنتور وجود دارد. و همین امر ممکن است شما را کلافه کرده باشد. برای مثال اگر قصد داشته باشید که یک اسلایدر حرفه ای برای محصولات خود طراحی کنید المنتور این امکان را به شما نمی دهد. شما می توانید با استفاده از ویژگی Listing افزونه جت انجین یک اسلایدر محصول حرفه ای با امکانات متنوع طراحی کنید. همانطور اکثر ضعف های المنتور با استفاده از این افزونه برطرف می شود و می توانید قالب سایت خود را تا جایی که می توانید شخصی سازی کنید.

سرفصل های دوره

چگونگی نصب و راه اندازی افزونه جت انجین همچنین توضیحاتی در رابطه با اینکه چرا این افزونه نیازی به فارسی سازی ندارد و باید با زبان اصلی از این افزونه استفاده کرد/

نوشته و برگه های وردپرس یک Post Type محسوب می شوند. در این جلسه یاد میگیریم که چطور یک Post Type اختصاصی و مجزا همانند برگه ها و نوشته ها طراحی کنیم.

با استفاده از این ویژگی میتوانیم برای هر post type یک دسته و یا برچسب ایجاد کنیم. حتی این امکان نیز وجود دارد که بتوان برای هر پست تایپ بیش از یک دسته بندی ایجاد کنیم. 

Meta Field یا همان فیلد های سفارشی این امکان را به ما می دهند که در Post Type فیلد های سفارشی ایجاد کنیم. این فیلدها امکاناتی به صفحات ویرایش اضافه می کنند. به عنوان مثال میتوان یک فیلد سفارشی ایجاد کرد که بتوان برای نوشته، برگه، محصول و یا هر پست تایپ دیگر فایل ویدئویی ذخیره شود

در این بخش به شما یاد می دهیم که چگونه از متا باکس های تاریخ، زمان و تاریخ زمان در سایت خود استفاده کنید. و نحوه چگونگی نمایش آنها در ویرایشگر المنتور 

در این بخش به شما یاد می دهیم که چگونه از متا باکس های کادر متن، ویرایشگر WYSIWYG در سایت خود استفاده کنید. و نحوه چگونگی نمایش آنها در ویرایشگر المنتور را یاد خواهید گرفت. ویرایشگر WYSIWYG یک ویرایشگر کامل است که شما می توانید علاوه بر ویرایشگر اصلی وردپرس یک ویرایشگر با امکانات زیاد در صفحات خود داشته باشید

در اینجا چگونگی استفاده از متا باکس های چند انتخابی، تک انتخابی رادیویی و فیلد در سایت خود استفاده کنید. این متاباکس ها از محبوبیت زیادی بر خوردار هستند. زیرا به شما کمک زیادی در توسعه صفحات می دهند.

شما می توانید با استفاده از متا باکس های رسانه و گالری تصاویر علاوه بر تصویر شاخص به Post Type های خود اضافه کنید. همچنین چگونگی نمایش محتوای این متا باکس ها را در المنتور یاد خواهید گرفت.

امکان اضافه کردن آیکون، عدد و رنگ دلخواه با استفاده از متاباکس ها در این جلسه توضیح داده شده در این قسمت شما می توانید بدون اینکه وارد ویرایشگر المنتور شوید رنگ قسمت های مختلف سایت خود را شخصی سازی کنید.

فراخوانی نوشته ها و مطالب سایت در صفحه ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس به صورت جستجو با استفاده از متاباکس Post و HTML

با استفاده از این متا میتوان با فعال کردن آن بخش دیگری از متاها نمایش داده شود. این متا با دستورهای شرطی مورد استفاده قرار میگرد. که نحوه استفاده از این دستورات نیز در این بخش کاملا توضیح داده می شود.

هنگام ایجاد متاباکس های مختلف برای Post Type امکان این وجود دارد که به علت زیاد بودن متاباکس ها، مدیریت آنها نیز سخت تر باشد. با استفاده از Opject Type ها می توانیم متاباکس های خود طبقه بندی و دسته بندی کنیم تا نحوه دسترسی به آن ها آسان تر باشد.

پس از ایجاد Post Type حتما نیاز داریم که یک قالب برای آن طراحی کنیم. ما با استفاده از Theme Builder افزونه المنتور پرو یک قالب مجزا برای Post Type خود طراحی می کنیم.

این ماژول این امکان را به ما می دهد که بتوانیم یک ابزارک، ستون و یا سکشن را بر اساس شرط های مختلف به نمایش و یا مخفی کنیم. مثلا قصد دارید یک سکشن را به کاربرانی که عضو نشده اند مخفی کنید. و یا یک سکشن را صرفا به کاربرانی نمایش دهید که عضویت ویژه دارند. این ماژول یکی از محبوب ترین ماژول های این افزونه می باشد.

با استفاده از واژه نامه از تکرار مراحل خودداری می کنیم. برای مثال یک لیست شهر داریم. کافیه این لیست را در واژه نامه ایجاد و هر لحظه که به این لیست نیاز شد فقط آنرا باید فراخوانی کنیم. و نیازی به تولید مجدد وجود ندارد.

هر پست سفارشی که دارای دسته و یا برچسب باشد نیازمند یک صفحه آرشیو و یا بایگانی برای خود می باشد. در این بخش به شما آموزش میدهیم که چگونه برای دسته بندی ها و برچست های پست سفارشی یک صفحه بایگانی طراحی کنید.

برای نمایش متاباکس های عمومی می توانیم از ویژگی Option Page استفاده کنید. به عنوان مثال شما قصد دارید که یک مثاباکس اختصاصی در هدر سایت خود ایجاد کنید. این ویژگی به شما چنین اجازه ای می دهد که متاباکس های عمومی را در هر جایی به نمایش بگذارید.

محتوایی که در داخل این زمینه های سفارشی قرار میگیرند نیازمند این هستند که توسط افزونه های آنلیز سئو شناسایی شوند.

با استفاده از این ماژول میتوان یک جدول دیتابیس مجزا برای اطلاعات دریافتی توسط کاربران طراحی کرد. همچنین میتوانیم با استفاده از این ماژول بین پست های سفارشی ارتباط برقرار نمایید.

افزونه جت انجین همانند افزونه المنتور پرو ویژگی قالب سازی با عنوان Listing دارد. همین ویژگی افزونه جت انجین را به یک افزونه کارامد و بسیار کاربردی تبدیل کرده است. با استفاده از این ویژگی دیگر هیچ محدودتی در المان های نمایشی سایت خود ندارید. شما میتوانید برای محصولات، نوشته ها و هر چیز دیگری یک قالب اختصاصی ساخته و آن را به صورت تجمیعی نمایش دهید. برای مثال شما می توانید صفحات آرشیو محصولات و نوشته های خود به زیبایی هرچه تمام تر طراحی کنید. مثال فوق یکی از امکانات زیاد این ویژگی می باشد و قطعا هنگامی که از نحوه استفاده از این ویژگی را یاد بگیرید می توانید انقلابی را در نمایش المان ها در سایت خود بوجود بیاورید. 

با استفاده از ویژگی لیستینگ میتوانیم برای نمایش محتوا در صفحات آرشیو یک قالب اختصاصی طراحی کنیم.

متا باکس تکرار شونده یکی از زمینه های سفارشی محبوب و پر کاربرد می باشد. شما می توانید با استفاده از این متاباکس محتوا تکراری با ظاهری متفاوت در سایت خود ایجاد کنید. این لیست های تکرار شوند با استفاده از ویژگی لیستینگ میتواند کاربر خیلی مفیدی برا ما داشته باشد.

برای نمایش قالب ساخته در ویژگی Listing ما به ابزارک Listing Grid نیاز خواهیم داشت. این ابزارک تنظیمات و پیکربندی بسیار حرفه ای دارد که شما را در نحوه چگونگی نمایش المان ها در سایت شگفت زده خواهد کرد.

چگونگی نمایش پست ها، مطالب و محصولات مرتبط با استفاده از کوئری ها در ابزارک Listing Grid

با استفاده از این کوئری شما می توانید المان های ساخته خود را بر اساس تاریخ طبقه بندی کنید. نمایش های مختلفی همچون جدید ترین، قدیمی ترین، آخرین بروزرسانی، برای اساس ID نوشته یا محصول و یا به صورت تصادقی

شما می توانید برای اساس متاباکس ها ساخته شده خود المان های خود را نمایش دهید. مثلا نمایش نوشته هایی که برا اساس فعال بودن و یا فعال نبودن یک متاباکس مشخص کنید

شما می توانید المان های خود را بر اساس دسته بندی و یا برچسب ها به نمایش بگذارید. مثلا نمایش محصولات در دسته خاص و یا عدم نمایش محصولات در برچسب های تعیین شده

این کوئری نمایش المان شما را براساس تاریخ، نام، ID و موارد مختلف به نمایش می گذارد. این کوئری ترکیبی می باشد و در کنار کوئری های دیگر مفهوم پیدا می کند

علاوه بر کوئری های سمت پست ها، میتوانیم برای دسته ها و طبقه بندی های پست کوئری ها سفارشی ایجاد کرد.

نمایش محصولات و یا نوشته ها به صورت اسلایدی یکی دغدغه های اساسی در طراحان سایت می باشد. ما در این قسمت به شما شرح کاملی از نحوه نمایش محصولات ووکامرسی را آموزش می دهیم. همچنین یک ترفند بسیار کاربردی برای نمایش درست و صحیح محصولات به صورت اسلایدر در نمایشگر های موبایل گفته می شود.

با استفاده این ماژول میتوانیم محتوایی مشابه با ظاهر متفاوت ایجاد کرد. فرض کنید که شما قصد دارید که برخی از عناوین را به دلیل اهمیتی که دارند با ظاهر متفاوت آن را به نمایش بگذارید. این ماژول این امکان را به ما میدهد که در بین محتوا، یک ظاهر متفاوت ایجاد کنیم.

با استفاده از افزونه مکمل جت اسمارت فیلتر میتوان برای Listing های صفحه بندی ساخته و آنرا متناسب با نیاز خود شخصی سازی نماییم.

ماژول ذخیره سازی این امکان را میدهد که کاربر بتواند اطلاعاتی را در مرورگر، دیتابیس و یا کوکی سایت ذخیره کند. برای مثال میتوان صفحه را برای کاربر ساخت که بتواند محتوایی که به آن علاقه دارد را در آن صفحه ذخیره کند. همچنین نحوه ذخیره سازی توسط شما تغیین می شود. 

امکان ایجاد یک اتباط خاص بین پست های مختلف سایت با استفاده از این ویژگی وجود دارد. فرض کنید که قصد دارید مقالاتی را به صورت اختصاصی در بعضی از محصولات ووکامرسی خود به نمایش در بیاورید. با استفاده از این ویژگی می توانیم بین پست های خود ارتباطات چند لایه ای ایجاد کنیم.

ساخت فرم های پیچیده و با شروط مختلف در افزونه انجین وجود دارد. برای استفاده از این ویژگی باید از ماژول فرم استفاده کرد. این ماژول ویژگی های خیلی زیاد و تخصصی ای دارد که نحوه کار با آن در این بخش به طور کامل آموزش داده می شود.

در این بخش یک ارتبط بین فرم و پست تایپ مربوط به آگهی ایجاد می شود. این کار کمک می کند که کاربر بدون اینکه نیاز به ورود به پنل وردپرس، میتواند آگهی خود را با فرم طراحی شده ثبت نماید.

کاربر بعد از انتشار آگهی نیاز دارد که بتواند آگهی خود را ویرایش کند. این ویژگی را نیز با استفاده از فرم ساز افزونه جت انجین برای کابران فعال می شود.

یک صفحه کاربری برای ایجاد آگهی، مدیریت آگهی و مشخصات کاربر ایجاد می شود. این صفحه با استفاده از ماژول کاربری افزونه ایجاد می شود.

صفحه حساب کاربری علاوه بر امکانات باید ظاهر مطلوب و منطقی ای داشته باشد. در این بخش به شخصی سازی این صفحه پرداخته می شود.

با استفاده از افزونه مکمل حت اسمارت فیلتر برای آگهی های ایجاد شده، چند فیتلر ایجاد میشود که کمک می کند تا کاربر سریع تر بتواند آگهی هدف خود را پیدا کند. 

در انتهای آموزش برای سایت آگهی یک هدر و فوتر ساده اما کاربردی طراحی می کنیم.

صفحه اصلی سایت با استفاده از امکاناتی که تا الان توسط انجین اضافه شده است را طراحی و منتشر می کنیم.

برای سایت فرم ها مربوط به ثبت نام و ورود طراحی شده و با استفاده از ویژگی ها افزونه انجین مانند Dynamic Visibiity تنظیمات لازم برای این فزم ها انجام می شود.

مخاطبین دوره

این دوره برای چه کسانی مناسب است

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست

پیش به سوی داینامیک کردن سایت

برای دسترسی بهتر و سریع به بخش های مختلف سایت ما باید سایت خود را داینامیک کنیم. دیگر برای تغییر ظاهری یک بخش نیازی نیست که مراحل طولانی را طی کنیم. با پویا سازی سایت تنها با چند کلیک می توانیم عملیات شخصی سازی سایت خود را انجام دهیم. اگر برای کارفرما سایت طراحی می کنید دیگر نیازی نیست که نحوه کار کاردن با المنتور را به کارفرما یاد بدهید. برای مثال کافیست یک منو در پیشخوان وردپرس برای تغییر رنگ فوتر و هدر سایت با استفاده از جت انجین ایجاد کنید و با استفاده از متاباکس ها یک آیکون رنگ ساخته و آن را به هدر و فوتر سایت متصل کنید.

چرا سایت آگهی؟

به دلیل پیچیدگی هایی که سایت های آگهی دارند. بهترین پروژه ای که میتوانست امکانات این افزونه را به نمایش بگذارد، پروژه طراحی سایت آگهی بود. این دوره برای تمامی کسانی که از افزونه المنتور و المنتورپرو استفاده می کنند توصیه می شود. مهم نیست که سایت شما در چه حوزه ای مشغول کار است. این افزونه خیلی از نیازهای شمارا برآورده خواهد کرد. 

سوالات متداول

برای بهره مندی کامل از این دوره شما نیاز دارید که یک آشنایی کلی با صفحه ساز المنتور داشته باشد. در صورتی که هنوز با صفحه ساز المنتور آشنایی ندارید می توانید به همراه این دوره از آموزش های رایگان ما در سایت استفاده کنید.

این دوره آموزشی به صورت غیر حضوری برگزار میگردد و شما از هر نقطه ایران می توانید این دوره را تهیه کنید و پس از خریداری سریعاً به پلیر مخصوص این دوره دسترسی خواهید داشت.

همانطور که در توضیحات بالا گفتیم، المنتور محدودیت های زیادی دارد و برای اینکه بتوانید به المنتور ویژگی های متعددی اضافه کنید قطعا نیازمند افزونه های جانبی خواهید بود. یکی از قوی ترین و قدرتمندترین این افزونه ها، افزونه جت انجین می باشد.

افزونه جت انجین به دلیل امکانات بی شماری که دارد. علاوه بخش های قابل استفاده یک سری ماژول های غیر فعال نیز دارد. ما در این دوره تمامی ماژول های نهان جت انجین را به صورت اختصاصی و کامل توضیح خواهیم داد. و قطعا به قول می دهیم که یک درک درست و صحیح در نحوه کار با این افزونه بدست بیاورید.

بله، اما در کنار آن شما باید در نحوه فراگیری آن استمرار و تمرین داشته باشید تا بتوانید به راحتی هر ویژگی داینامیکی به سایت خود اضافه کنید.

از آنجایی که ما در این دوره آموزشی تمامی بخش های افزونه جت انجین را برسی می کنیم. پس میتوان گفت که پس از اتمام دوره شما یک درک کاملی نسبت به عملکرد افزونه جت انجین خواهید داشت.

و ما این تضمین را به شما می دهیم که در صورتی که از سیستم آموزش و نحوه تدریس راضی نیودید ما این امکان را به شما می دهیم که تا 7 روز پس خرید دوره آموزشی بدون هیچ پیش شرطی مبلغ شما به صورت کامل بازگشت داده شود.

بعد از خرید دوره، فایل‌ ها و جلسات به صورت دانلودی از پنل کاربری شما قابل دسترسی خواهد بود.

در صورتی که این افزونه را از وب سایت ایران المنتور تهیه کرده باشید می توانید با ارسال تیکت نسبت به دریافت کد تخفیف اقدام نمایید.

خیر، تمامی مباحث گفته شده در این آموزش پیوست دوره طراحی سایت فروشگاهی می باشد. و تمامی مباحث در پنل کاربری شما موجود می‌باشد

مدرس

امیرمحمد معلمی

طول دوره

9 ساعت

تعداد جلسات

46 جلسه آموزشی

شروع قیمت | 199,000

شروع قیمت | 199,000 تومان

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور