اعمال فونت به تمامی بخش‌های قالب

نویسنده : ایران المنتور
4 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 19 شهریور, 1400

استفاده از فونت یکسان، برای هر بخش، باعث یک دست شدن وبسایت شما خواهد شد. از این جهت، پیشنهاد ما به استفاده از یک فونت مخصوص هر بخش، در تمامی وبسایت (جز موارد استثنا) می باشد. برای انجام این کار، شما باید فونتی برای هر بخش انتخاب کنید تا نیاز به تغییر و انتخاب دستی، در هر مرحله از تولید محتوا وجود نداشته باشد. برای اینکه بتوانید یک فونت مشخص را برای هر قسمت، به صورت ثابت استفاده کنید، لازم است آن را به صورت فونت پیش فرض به وبسایت معرفی کنید. برای انجام این کار، دو روش وجود دارد. در ادامه به روش های تعیین فونت پیش فرض می پردازیم

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

روش اول: تعیین فونت پیشفرص، روی افزونه المنتور

از مسیر منوی همبرگری>تنظیمات سایت>فونت های سراسری می توانید فونت های سراسری قالب خود را انتخاب کنید. این فونت بسته به نظر شما، می تواند برای تمام بخش های وبسایت شما اعمال شود. همچنین امکان ایجاد بخش جدید و تنظیم فونت آن نیز وجود دارد. در بخش فونت جایگزین پیش فرض نیز می توانید فونت جایگزین خود را انتخاب کنید.

محدودیت استفاده از روش اول

این روش، تنها مختص ابزارهای المنتور است. با استفاده از آن سایر بخش های وبسایت، مانند فونت های پلاگین های مختلف، هدر و تمام بخش هایی که با المنتور توسعه داده نشده اند، امکان استفاده از این فونت پیش فرض را نخواهند داشت. بنابراین پیشنهاد ما، استفاده از روش دوم برای تعیین فونت پیش فرض وبسایت است.

روش دوم: اعمال فونت روی تمام بخش های وبسایت

با توجه به محدودیت روش نخست، پیشنهاد ما به استفاده از این روش است.

برای انجام این کار شما می توانید از مسیر همبرگری>تنظیمات سایت>فن چاپ، فونت های پیش فرض خود را بر روی تمام بخش های وبسایت اعمال کنید. در این بخش، علاوه بر فونت، میتواند رنگ، سایز و سایز تنظیمات مربوط به متن ها را برای هر بخش، از جمله متن، h1، h2 و … نیز شخصی سازی کرد.

نکته: برای اعمال این فونت ها بر روی تمام بخش های وبسایت، در تنظیمات افزونه المنتور، در Tab کلی، فونت های پیش فرض و رنگ های پیش فرض را غیر فعال کنید.

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور