افزونه المنتور چیست؟ شروع کار با صفحه ساز المنتور

نویسنده : امیرمحمد معلمی
6 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 7 بهمن, 1399

صفحه ساز المنتور (Elementor Website Builder) یک افزونه حرفه ای برای توسعه سایت‌های وردپرسی است. اگر به تازگی با این افزونه آشنا شده باشید حتما سوالات خیلی زیادی در ذهن شما به وجود آمده است. به دلیل گستردگی افزونه المنتور برای رسیدن به پاسخ تمامی سوالات شما، لازم هست که کمی با این افزونه دستو پنجه نرم کنید.

افزونه المنتور یکی از قوی ترین صفحه ساز های وردپرس می باشد که می توانید به صورت رایگان این افزونه را بر روی وردپرس خود نصب و فعال داشته باشید. ما باید به افزونه المنتور (نسخه رایگان) یک نگاه صفحه سازی همانند ویژوآل کامپوزر داشته باشیم. افزونه المنتور با 5 میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس به یکی از محبوب ترین افزونه ها حال حاظر وردپرس تبدیل شده است. شما می توانید با استفاده از ویرایشگر المنتور صفحات سایت خود را به صورت زنده ویرایش کنید.

آنچه در این مطلب می خوانید

صفحه ساز یا قالب ساز؟

نسخه رایگان المنتور را می توانید از مخزن وردپرس دانلود کنید. این نسخه فقط این امکان را به شما می‌دهد که صفحات اصلی سایت خود را همانند تمامی افزونه های صفحه ساز مانند ویژوآل کامپوز توسعه دهید. اما اگر قصد دارید که بخش های مهم قالب خود مانند، صفحه 404، صفحه محصولات، هدر، فوتر، آرشیو محصولات، آرشیو نوشته ها، صفحه جستجو، پاپ آپ و … شخصی سازی کنید حتما شما نیازمند نسخه حرفه ای و پولی این افزونه هستید.

تصمیم بگیرید

اگر از قالب پیشفرض سایت خود رضایت دارید نسخه رایگان افزونه می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند. اما اگر از امکانات و نحوه استایل قالب سایت وردپرسی خود رضایت ندارید و قصد دارید که قالب سایت خود را شخصی سازی کنید. می توانید از نسخه حرفه ای این افزونه استفاده کنید.

نصب و راه اندازی افزونه المنتور – رایگان

برای نصب نسخه رایگان افزونه المنتور می توانید از طریق پیشخوان افزونه های وردپرس و یا از طریق فایل دانلودی اقدام نمایید.

روش اول – نصب از طریق پیشخوان وردپرس (روش پیشنهادی)

  1. از منو پیشخوان وردپرس > افزونه ها > روی عنوان افزودن کلیک کنید.
  2. در فیلد جستجو مخزن افزونه های وردپرس عبارت Elementor page builder را جستجو و افزونه را نصب کنید.
  3. پس از نصب بر روی دکمه فعال کردن کلیک کنید تا افزونه برای شما فعال شود.

روش دوم – بارگیری افزونه از مخزن وردپرس

  1. از مسیر https://wordpress.org/plugins/elementor/ افزونه المنتور را دانلود کنید.
  2. وارد پیشخوان وردپرس وب سایت خود شوید. و از منو پیشخوان > افزونه ها > بر روی افزودن کلیک کنید.
  3. در بالای صفحه بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید.
  4. روی دکمه Choose File کلیک کنید و فایل افزونه المنتور که دانلود کرده اید را انتخاب کنید.
  5. روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک کنید تا افزونه برای شما نصب شود. پس از نصب افزونه بر روی دکمه فعال کردن کلیک کنید تا افزونه نصبی برای وب سایت شما فعال شود.

نتیجه گیری

صفحه ساز المنتور یکی از جدیدترین و حرفه‌ای ترین افزونه های حال حاظر وردپرس می‌باشد. قطعا استفاده از این افزونه در توسعه سایت می‌تواند به زیبایی بصری و ظاهری وب سایت شما کمک شایانی کند. پیشرفت این افزونه به حدی بوده که میتوان آن را یکه‌تاز افزونه های صفحه سازی وردپرس نام برد. توجه کنید که برای اینکه بتوانید حداکثر بهره را از این افزونه ببرید، نیازمند این هستید که مهارت خوبی در نحوه کار با این افزونه کسب کنید.

بیشتر بخوانید: برسی دقیق نسخه رایگان و نسخه حرفه ای افزونه المنتورپرو