معرفی Theme Style المنتور

معرفی Theme Style المنتور

نویسنده : امیرمحمد معلمی
8 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 12 اردیبهشت, 1400

اولین مرحله برای طراحی ظاهر قالب وب سایت پیکربندی Theme Style در المنتور می باشد. به ویژه زمانی که از قالب Hello Elementor استفاده می کنید. در نسخه 2.9 المنتور روش جدیدی برای تنظیم وسفارشی سازی عناوین، پس زمینه، تصاویر، دکمه ها و موارد دیگری اضافه شده است که تمامی این تنظیات در بخش Theme Style قابل انجام می باشند.

تمامی طراحان وب و سازندگان در تلاش هستند تا یک وب سایت یکپارچه داشته باشند. اما  این موضوع ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر به صورت مداوم محتوای جدیدی را به سایت خود اضافه می کنید.

آنچه در این مطلب می خوانید

سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندن!

هرچه تعداد صفحات بیشتری بسازیم نگهداری از آنها سخت تر و چالش برانگیز تر می شود. فرض کنید که در حال انجام دادن یک پروژه بزرگ هستید و حال کارفرما تصمیم میگیرد که رنگ عنوان ها تغییر کند !!!! آیا یک فاجعه در حال وقوع هست ؟ نگران نباشید، در نسخه 2.9 المنتور ویژگی ای به عنوان Theme Style در تنظیمات ویرایشگر اضافه شده است که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود

مزایای اصلی استفاده از Theme Style

  • بدون اینکه برنامه نویسی کنید، میتوانید استایل قالب خود را تغییر دهید
  • اعمال تغییرات به تمامی بخش های وب سایت
  • سفارشی سازی رنگ و اندازه انواع متون، فرم ها، تصاویر و دکمه ها در تمامی بخش های وب سایت

وقتی شما قالب وب سایت خود را تغییر می دهید، تقریبا استایل تمامی بخش های وب سایت تغییر میکند، زیرا هر قالب قوانین و کد های مربوط به خودش را دارد. با استفاده Theme Style المنتور تقریبا این چالش از بین می رود.

Theme Style یک ویژگی جدید است که با کلیک بر روی منو ویرایشگر (گوشه بالا سمت راست) میتوانید آن را مشاهده کنید. این ویژگی این امکان را می دهد که یک استایل واحد برای بخش های مختلف وب سایت خود داشته باشید.

ممکن است در وب سایت خود بیش از  100 مقاله داشته باشید و برای تغییر اندازه عناوین هر یک از مقاله ها مجبور شده اید که ساعت ها وقت خود برای تغییراتی جزئی تلف کنید. حال این چالش دیگر به پایان رسیده و می توانید تنها به چند کلیک عناصر اصلی وب سایت خود را سفارشی سازی کنید. از جمله مواردی که میتوانید آنها را سفارشی سازی کنید عبارت اند از تصاویر، زمینه صفحات، دکمه ها، عناوین، پیوند ها، متون و …..

برای اینکه بتوانید Theme Style قالب خود را سفارشی سازی کنید باید از منو پیشخوان وردپرس > المنتور > تنظیمات > از بخش تب کلی رنگ های پیشفرض و فونت های پیشفرض را غیر فعال کنید.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email