بر خیز و مخور غم جهان گذران
%37 تخفیف بزرگداشت خیام
کد:
khayam
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

با المنتور از نصب این 14 افزونه بی نیاز شوید!

نصب و فعال بودن افزونه ها در وب سایت یک امر ضروری و مهم می باشد. اما چالشی که طراحان با آن مواجه هستند افزایش تعداد افزونه های نصب شده در وب سایت می باشد. افزونه بر روی عملکرد وب سایت تاثیر دارند و همین امر باعث می شود هرچه از تعداد افزونه بیشتری استفاده کنید امکان به وجود آمدن ناپایداری در وب سایت شما بیشتر می شود. در این مقاله 14 ابزارک کاربری المنتور را به شما معرفی میکنیم که می توانند جایگزین مناسبی برای برخی از افزونه ها باشند.

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
5 راهکار تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

افزونه های کمتر مساوی عملکرد بهتر سایت و صرفه جویی در هزینه

بسیاری از افزونه ها غیر تجاری بوده و برای استفاده از آن ها باید هزینه ای را کاربر پرداخت کند. افزونه نه تنها زمان بارگیری صفحات وب سایت شما را کند می کنند، بلکه اغلب افزونه ها به خوبی در کنارهم سازگار نیستند. پیشنهاد می شود که از افزونه هایی استفاده کنید که عملکرد های زیادی دارند و نیازی نباشد، بخاطر یک ویژگی جداگانه افزونه ای را نصب کنیم.

سازندگان و توسعه دندگان وب تاکید دارند که تعداد بسیاری از افزونه ها می تواند سرعت وب سایت شما با کندی مواجه کند. مخزن افزونه های وردپرس دارای بیش از 37400 افزونه ثبت شده می باشد. با این حال پیشنهاد می شود که در یک سایت وردپرسی بیش از 20 افزونه فعال نداشته باشید.

چه تعداد افزونه باید نصب داشته باشیم ؟

در بهترین حالت می توان به نصب و فعال بودن 5 افزونه اشاره کرد. اما کمی دور از واقعیت هست به ویژه برای کاربران ایرانی که گاهی برای هر افزونه یک فارسی ساز نیز نصب می کنند. اما پیشنهاد می شود که بیش از 20 افزونه به صورت همزمان در وب سایت خود فعال نداشته باشید.

بعضی از وب سایت ها هستند که با موفقیت بیش از 50 افزونه در حال اجرا دارند اما باید گفت که این این سایت ها نفس های آخر خود را می کشند چون زیر ساخت های مناسبی برای توسعه و هماهنگی این افزونه های وجود ندارد. چرا که هر زمان ممکن است یک افزونه به سطح ناسازگاری زیادی برسد و کل وب سایت شما دیگر بالا نیاید. افزونه ها تاثیر زیادی در روند کارایی وب سایت همچون موارد زیر دارند:

ادغام چند افزونه در یک افزونه

14 افزونه ای که میتوانید با المنتور جایگزین کنید

ما هرگز قصد این را نداریم که زیبایی و کارایی وب سایت شما را به خطر بیاندازیم و به شما اطمینان حاصل می نماییم که امکانات ابزارک هایی که در ادامه این مقاله برای شما معرفی می کنیم همگی استاندارد بوده و کاملا به اندازه یک افزونه کارایی خواهند داشت.

شروع به حذف افزونه ها

اگر در وب سایت خود افزونه هایی دارید که کارایی ابزارک ها زیر را دارند می توانید با کمی دقت آن ها را جایگزین افزونه های فعلی خود کنید.

1 – پاپ آپ

پاپ آپ

پاپ آپ ها و یا همان پنجره های باز شو کلید طلایی ما برای افزایش تبدیل بازگشت کاربر به وب سایت ما هستند. هرچه طراحی پاپ ها زیبا و درک آن آسان تر باشد کاربر خوشحال تر می شود. نصب تنها یک افزونه اختصاصی برای نمایش و طراحی یک پاپ آپ شاید نیاز هر وب سایت وردپرسی باشد.

افزونه Elementor Pro شامل یک سازنده پاپ آپ هوشمند و خارق العاده است که به ما کمک می کند تا بهترین طرح خود را ایجاد کنیم. همجنین امکان تعیین نوع نمایش پاپ آپ به کاربران نیز وجود دارد.

2 – حالت تعمیر و نگهداری

صفحه بروزرسانی

حتما برای شما پیش آمده است که خواستید در وب سایت خود تغییراتی ایجاد کنید و نیاز داشته باشید تا وب سایت خود را به مدت کوتاهی از دسترس عموم خارج کنید. حالت تعمیر و یا همان بروزرسانی می تواند برای شما مفید باشد، چون ربات های موتورهای جستجو از این موضوع با خبر می شوند و متوجه می شوند که باید مجدد به وب سایت شما برگردند. پس می توان نتیجه گرفت حالت تعمیر و یا همان بزودی یک ویژگی مهم می باشد که هر وب سایت باید از آن بر خوردار باشد.

افزونه های زیادی در این زمینه طراحی و حتی در مخزن افزونه های وردپرس نصب بالای 1 میلیون کاربر را نیز برای خود ثبت کرده اند. این ویژگی را نیز المنتور به همراه خود دارد و نیازی به نصب افزونه اضافی نیست، شما می توانید یک قالب به زودی … کاملا سفارشی طراحی کنید و از آن لذت ببرید.

3 – موشن افکت (جلوه های ویژه)

موشن افکت

جلوه های ویژه قاعده نمایش محتوای وب سایت شما را تغییر می دهد، به همین دلیل افزونه المنتور تلاش خود را کرده تا بتواند چنین ویژگی ای را به با بهترین امکانات در اختیار طراحان وب سایت قرار دهد. از ویژگی موشن افکت می توان در هر ابزارکی استفاده کرد. بنابراین ما میتوانیم بدون استفاده از یک خط کدنویسی انیمشن ها و جلوه های حرکتی اضافه کنیم.

امکانات این ویژگی افزونه بی نهایت می باشد: چلوه های پیشمایش عمودی و افقی، جلوه های شفافیت، چرخش، حرکت موس و موارد بسیار که میتوانیم از آنها استفاده کنیم.

4 – فرم ها

فرم ها

افزونه های فرم موجود در مخزن وردپرس بسیار قدرتمند و کاربردی هستند، با این حال المنتور نیز ابزارکی جهت طراحی فرم های حرفه ای با امکانات خوبی در اختیار شما قرار داده است. از جمله امکانات این ابزارک میتوان به طراحی فیلد های مختلف از قبیل، فیلد ایمیل، متن، شماره تلفن و … اشاره کرد.

همچنین این ابزارک سازگاری خوبی با توسعه دهندگانی همچون میل چیمپ، کپچا و … نیز دارد و تقریبا می توان کفت یک ابزارک کاربری برای ساخت انواع فرم المنتور در اختیار ما قرار گذاشته است.

5 – کاروسل

کاروسل

کاروسل یا همان گردونه، ویژگی همانند اسلایدر است که می توانید محتوای خود را به نمایش بگذارید. این ابزارک، ابزارکی مناسب برای UX وب سایت شما می باشد. نمایش محتوا به صورت کاروسل فقط به تصاویر محدود نمی شود و می توانید پست ها، محصولات ووکامرس، ویدئو ها و موارد دیگر را به این صورت به نمایش بگذارید.

پس می توان نتیجه گرفت که نمایش محتوا به صورت کاروسل اهمیت زیادی دارد، اما صرف اینکه یک افزونه فقط مختص کاروسل در وب سایت خود نصب کنید کمی غیر منطقی می باشد و اگر قالب های معروف این وبژگی را در دل خود جای داده اند، المنتور نیز از این قائده مستثنا نبوده و ابزارکی جهت نمایش محتوا به صورت کاروسل دارد.

برخی از امکانات این ابزارک :

 • تعداد موارد موجود در نمایش
 • انتخاب نمای هر استلایدر
 • تعداد پیمایش اسلایدر
 • سفارشی سازی طول و ارتفاع کاروسل
 • پخش خودکار
 • حلقه بی نهایت
 • دکمه ناوبری و …

6 – تایمر شمارش معکوس

تایمر شمارش معکوس

در روش های جدید بازاریابی یک محصول، تعامل با مشتری بسیار مهم است. برای مثال مدیران وب سایت سعی دارند به روشی کاربران را به وب سایت خود برگردانده و آن ها را تبدیل به مشتری کنند. یکی از این روش ها تایمر شمارش معکوس می باشد.

افزونه المنتور نیز ابزارکی جهت طراحی تایمر شمارش معکوس دارد، اما نکته مهم سازگاری تایمر می باشد. سازگاری یعنی تایمر به درستی و دقیق کار کند، در نمایشگر های مختلف مانند موبایل ریسپانسیو باشد و در نهایت مشکلی برای وب سایت ایجاد نکند. خوشبختانه این ابزارک المنتور کاملا سازگار بوده و هیچ مشکلی برای وب سایت شما به وجود نخواهد آورد.

7 – گالری تصاویر

گالری تصاویر

یک گالری تصاویر ایده آل باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که خیلی از طراحان به دنبال آن هستند:

 • قابلیت شبکه بندی سفارشی
 • تغییر اندازه تصاویر
 • جلوه های انیمشن
 •  جلوه های داینامیک
 • لایت باکس
 • سفارشی سازی کد های CSS
 • لود تنبل تصاویر – Lazy load
 • نوار فیلتر
 • رسپانسیو بودن گالری

8 – جدول قیمت

جدول قیمت

یکی از ویژگی های ابزارک جدول قیمت المنتور داینامیک بودن آن است، که با داده های پویا کار می کند. به این صورت که به جای اینکه به صورت دستی قیمت هر کالای را قرار دهیم. می توانیم داده های قیمت گذاری خود را از طریق زمینه های سفارشی بارگذاری کرده تا قیمت هر محصول به صورت خودکار اعمال شود.

این ابزارک امکانات مفیدی از قبیل؛ نماد ارز، قالب قیمت گذاری، گزینه فروش، اشتراک گذاری و… را دارد که هرکدام امکان تنظیم و سفارشی سازی را نیز دارد.

9 – کاروسل نظرات

کاروسل نظرات کاربران

امروزه به دلیل رقابتی بودن و حساس بودن مشتری ها نسبت به کیفیت یک محصول در بستر اینترنت، نظرات کاربران می تواند در این زمینه کمک خوبی در فروش کالای شما کند. نظرات مشریان نقش مهمی در تبدیل کردن یک کاربر به مشتری دارد. بازخورد یک مشتری از کالای شما باعث اصالت و تایید کیفیت آن محصول می باشد که حتما باید به آن توجه کرد.

10 – نقشه گوگل

نقشع گوگل

اکثر وب سایت های تجاری در صفحه تماس با ما علاوه بر آدرس متنی، برای راهنمایی بهتر افراد آدرس خود را نیز بر روی نقشه گوگل مشخص کرده اند. افزونه های زیادی جهت نمایش مکان و یا همان لوکشن وجود دارد. اما منطقی نیست که ما برای این ویژگی یک افزونه نصب کنیم.

ابزارک Google Map نیز در ابزارک های المنتور موجود بوده می توانید از آن استفاده . از ویژگی های این ابزارک می توان به انتخاب دقیق ارتفاع و بزرگنمایی نقشه، اضافه کردن فیلتر های CSS و گزینه های پیشرفته طراحی برای سفارشی سازی ظاهر نقشه را شامل می شود.

11 – آیکون های شبکه های اجتماعی

آیکون شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری مطالب وب سایت در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است و کمک شایانی به بازاریابی شما می کند. افزونه های زیادی وجود دارند که امکان اشتراک گذاری صفحات وب سایت شما را فراهم می کنند. المنتور نیز از این قائده مستثنا نبوده و ابزارکی انعطاف پذیر و سازگار را در اختیار شما قرار داده است.

12 – اسلاید ها

سلایدر

همانطور که در بخش کاروسل گفتیم اسلاید ها نیز عملکرد شبیه کاروسل دارند، با این تفاوت که اسلاید ویژه تصاویر است و امکانات مختص به خودش را دارد. یکی از معروف ترین افزونه های طراحی اسلایدر که با آن حتما آشنا هستید، Slider Revolution می باشد. که از امکانات خارق العاده ای برخوردار است و کمتر کسی پیدا می شود که از آن استفاده نکرده باشد. اسلایدر ها در UX تاثیر مستقیم و به سزایی را ایجاد می کنند.

در صورتی که قصد استفاده از اسلایدر های پیچیده و فوق حرفه ای را ندارید. افزونه المنتور توانسته تا حد زیادی این موضوع را به تنهایی برای شما حل کند و شما میتوانید تنها به چند کلیک ساده اسلایدر خود را طراحی کنید.

13 – هدر و فوتر

هدر و فوتر

اکثر افراد به افزونه المنتور پرو نگاه صفحه سازی دارند اما در واقع المنتور یک قالب ساز بالاقوه و قوی می باشد. شما با المنتور می توانید یک قالب طراحی کنید. برای طراحی قالب بهتر است از قالب Hello Elementor استفاده کنید.

بسیار از توسعه دهندگان وردپرس از ایجاد تغییرات سفارشی در هدر و فوتر قالب رنج می برند و می توان گفت هیچ گاه کاربران از هدر و فوتر بیش ساخته قالب راضی نبوده اند. میتوان گفت هدر و فوتر یک سایت ستون فقرات آن می باشد و 90 درصد از کاربران به محض ورود به وب سایت به دنبال اهداف خود در هدر و فوتر هستند. المنتور این چالش را به راحتی حل کرده و می توانید هدر و فورت خود را همانند یک صفحه طراحی کنید. یکی از دلایلی که این افزونه را معروف و کارساز کرده است همین ساخت هدر و فوتر سفارشی می باشد.

طبق مشاهدات ما این آزادی عمل در ساخت هدر و فوتر کاربران را دچار افراط کرده و هر هفته حداقل یک هدر برای وب سایت خود طراحی می کنند :))

14 – زبانه ها (Tab)

زبانه ها

زبانه ها اجازه می دهند که شما به راحتی مطالب خود را تقسیم بندی کنید. در اینجا ابزارک تب این افزونه امکان ایجاد تب افقی و یا عمودی را به شما می دهد. یکی از جدید ویژگی های این ابزارک این است که می توانید هر ابزارکی را در هر تب خود به صورت سفارشی اضافه کنید.

یکی از مزیت های اصلی استفاده از زبانه ها این است که کاربران می توانند به قسمت هدف خود پرش کنند. همانند پنل کاربری که اکثرا با زبانه های مختلف دسته بندی می شوند.

گروه تعامل با کاربران فعال المنتور

ID: ir_elementor

پرسشی دارید؟ پاسختان را خواهیم داد ...

4 پاسخ

 1. سلام وعرض ادب خدمت آقای امیر محمدمعلمی گرامی
  آقای معلمی یه سوال داشتم ارخدمتتون، من توی سایتی که دارم طراحی میکنم، باشگاه مشتریان و دارم میخواستم بدونم چه جوری میشه کدهای تخفیف رو که قراره به ازای عضویت کاربر، معرفی و ثبت دیدگاه، کاربر میزاره، در قسمت حساب کاربری کاربر نشون داده بشه مثل سایت دیجی کالا.
  آیا آموزشی در این زمینه دارید؟
  یا المان‌های دیگه مثل شارژ کیف پول، اینا رو چه جوری میشه به قسمت حساب کاربری اضافه کرد، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام و درود
   مواردی که فرمودید بستگی داره که شما از چه افزونه ای برای فروش کالا و یا خدمات خود استفاده می کنید. ووکامرس یا EDD؟ هر افزونه ماژول ها و افزونه های جانبی مربوط به خود را دارد که با کمی جستجو می توانید به پاسخ صحیح و نهایی برسید.

 2. سلام
  خدا قوت
  آیا افزونه ای هست که بشه باهاش صفحه ای رو طراحی کرد که کاربر بتونه پست ارسال کنه بدون اینکه وارد پیشخوان ورد پرس بشه؟ هم اعضا هم میهمان
  و یه سوال دیگه اینکه چطوری به فرم نظردهی سایت حفاظت دیدگاه از اسپم رو قرار دادید؟
  ممنون

  1. سلام ممنون
   خیر در حال حاظر افزونه ای برای مورد شما وجود ندارد.با API های وردپرس چنین مورد قابل انجام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه تعامل با کاربران فعال المنتور

ID: ir_elementor

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور

ویرایش پروفایل