طراحی پاپ آپ با المنتور

طراحی پاپ آپ با افزونه المنتور

نویسنده : ایران المنتور
8 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 12 اردیبهشت, 1400

طراحی پاپ آپ با افزونه المنتور  روند بسیار ساده ای را طی میکند و در عین حال نتیجه و خروجی بسیار حرفه ای و کارآمدی را برای شما خواهد داشت. به نحوی که طراحان علاوه بر استفاده از تمپلیت های آماده که در بخش کتابخانه در اختیار دارند و از پاپ های آماده برای اهداف مختلف استفاده کنند، میتوانند بدون محدودیتی از ابزار ها و امکانات المنتور پرو استفاده کرده و هر نوع پاپ آپی که مدنظر دارند را ایجاد کنند.

آنچه در این مطلب می خوانید

پاپ آپ چیست ؟

تبلیغات بالاپر یا واشو یا پاپ‌آپ (popup) گونه‌ای از آگهی‌های اینترنتی هستند که به منظور بالا بردن بازدید از وب‌گاه‌ها یا بدست آوردن نشانی پست الکترونیکی دیگران درست شده‌اند. پنجره های پاپ آپ به عنوان  عناصر کاربردی در نمایش محتوا جایگاه خاصی در میان طراحان سایت به دست آورده اند. هدف اصلی استفاده از پاپ آپ ها ارائه محتوای مهم و موردنیاز  کاربران بدون تغییر در ساختار کلی وب سایت است و برای اطلاع رسانی موصوعات مختلفی استفاده میشوند. پاپ آپ ها در چرخه عملکرد وب سایت ها میتوانند کمک بسیار شایانی داشته باشند و طراحان میتوانند از با طراحی یک پاپ آپ حرفه ای و استاندارد توجه کاربران زیادی را به خریدکردن، اطلاع رسانی، خبرنامه ها و… جلب کنند.

قالب های پیش ساخته پاپ آپ

طراحی پاپ آپ با افزونه المنتور

استفاده از الگو های آماده پاپ آپ های بخش کتابخانه باعث تسریع روند طراحی پنجره های پاپ آپ میگردد همچنین شما میتوانید از میان ده ها قالب پیش ساخته حرفه ای زیبا انتخاب کنید و به توسعه صفحات وب سایت خود بپردازید.برای استفاده از قالب های آماده پاپ آپ کافیست از مسیر پیشخوان وردپرس > قالب ها > افزودن جدید پیش بروید . و نوع قالب خود را بر رو روی Popup انتخاب کنید تا وارد بخش کتابخانه شوید.

طراحی و تنظیمات پاپ آپ

برای ویرایش تنظیمات پاپ آپ روی نماد چرخ دنده واقع در پایین نوار ابزار کلیک کنید.

تب تنظیمات (sttinges)

بخش طرح بندی :  در این بخش میتوانید عرض و ارتفاع دقیق و موقعیت قرار گیری  پاپ آپ را مشخص کنید، میتوانید تعیین کنید پوشش پشت زمینه پاپ ( Overlay ) و دکمه بستن ( Close )  را مخفی یا نمایان کنید. همچنین میتوانید برای ورود و خروج پنجره پاپ آپ یک انیمیشن انتخاب کنید و سرعت انیمیشن را تنظیم کنید.

طراحی پاپ آپ با افزونه المنتور

بخش عمومی و پیش نمایش :  عنوان پاپ آپ خود را درج کنید و وضعیت نمایشی آنرا مشخص کنید همچنین میتوانید از میان تمامی بایگانی ها مثل برگه ها و نوشته ها یک نمونه را به عنوان پیش نمایش انتخاب کنید تا برای پیش نمایش محتوایتان از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید بعد از انتخاب صفحه پیش نمایش باید صفحه طراحی را بروزرسانی و بارگذاری مجدد بفرمایید.

تب استایل (style)

طراحی پاپ آپ با افزونه المنتور

بخش پاپ آپ :  نوع پس زمینه و تغییرات ظاهری مثل گوشه های مدور، سایه و کادر دور پاپ آپ را تعیین کنید.بخش Overlay :  برای فضای پوششی پاپ آپ یک رنگ یا یک تصویر به عنوان زمینه انتخاب کنید.بخش Close button  : موقعیت قرار گیری دکمه بستن پاپ آپ را دقیقا مشخص کنید و رنگ دکمه و زمینه آنرا انتخاب کنید همچنین میتوانید اندازه و ساز دکمه را تنظیم کنید.

تب پیشرفته (Advanced)

  1. نمایش دکمه بستن را با احتساب چند ثانیه به تعویق بیاندازید تا دکمه بعد از پاپ آپ نمایش داده شود
  2.  به طور خود کار با احتساب چند ثانیه پاپ آپ را مخفی کنید با این از پاپ آپ به صورت خودکار بعد از نمایش مخفی میشود
  3. Avoid Multiple Popups : اگر کاربر پنجره دیگری را در صفحه بازدید شده مشاهده کرده است، با انتخاب این گزینه آن را مخفی کنید.
  4. Open By Selector : با استفاده از فیلد این گزینه قادر به نمایش کلیکی پاپ آپ توسط کاربران هستید که بر اساس id و یا کلاس های css میتوانید عملکرد رویداد نمایش را تنظیم کنید.
طراحی پاپ آپ با افزونه المنتور

تنظیمات شرایط نمایش پاپ آپ

از طریق گزینه های ذخیره سازی میتوانید شرایط دقیقی از نحوه و زمانبندی نمایش پاپ آپ خود را تنظیم کنید
Conditions : تنظیم شرایط به شما این امکان را میدهد تا تعیین کنید در کدام از صفحات پاپ آپ ظاهر شود

Triggers :  بر اساس اقدامات کاربران مشخص کنید که پاپ آپ چه زمانی نمایش داده شود.

Advanced rules :  در این بخش الزامات پیشرفته تری را برای نمایش پاپ آپ میتوانید در نظر بگیرید.

پرسش های متداول

برای نمایش پاسخ روی سوال کلیک کنید

بله شما قادر هستید چندین پاپ مختلف را در یک صفحه نمایش دهید اما پیشنهاد میشود که بیش تر از یک پاپ آپ در هر صفحه استفاده نکنید تا باز خورد بهتری داشته باشید.

بله، بعد از نصب Elementor pro شما میتوانید در تمامی صفحات پاپ آپ های مختلف را نمایش دهید

بله، شما میتوانید در تمامی روند خرید کاربران، ودر صفحات محصولات مختلف برای پیشنهاد های شگفت انگیز از پاپ آپ ها استفاده کنید.

بله، از محبوب ترین نوع های استفاده از پاپ آپ ها ، نمایش آنها هنگام خروج کاربران است که المنتور پرو کاملا این امکان را برایتان مهیا کرده است.

شما می توانید هر پاپ آپی را که می توانید تصور کنید ، ایجاد کنید ، مانند: اشتراک های ایمیل، فرم های ورود به سیستم ، قفل محتوا و به روزرسانی ها ،  خوش آمدید ، تبلیغاتی و فروش ، محصولات مرتبط، فرم های رضایت نامه ، پنجره های تایمر شمارش معکوس، پنل بازاریابی و بسیاری دیگر!

 

در حال حاضر المنتور پرو بیش از 100 قالب آماده برای استفاده و طراحی دارد. و امکان این وجود ندارد که نظر کاربران را به خود جلب نکند.

 

بله المنتور پرو قابلیت اتصال به تمامی ابزار های بازار یابی مثل MailChimp ، Drip ، ActiveCampaign ، ConvertKit، HubSpot، Zapier، GetResponse، MailerLite، MailPoet، Slack و Discord را دارد.

 

خیر، فقط در نسخه پرو امکان طراحی پاپ آپ و دسترسی به قالب های آماده در بخش کتابخانه وجود دارد.

 

در حال حاضر امکان ساخت پاپ آپ در نسخه المنتور پرو که فاقد لایسنس هست وجود دارد. اما توجه داشته باشید که دسترسی شما به قالب های از پیش ساخته شده پاپ آپ وجود ندارد. و همچنین از امکانات جدیدی که به واسطه آپدیت المنتور پرو توسعه پیدا می کند محروم خواهید شد. به طور مثال انیمشن هنگام خروج و اتصال به ابزار های بازاریابی ایمیل در نسخه های جدید اضافه شده است. و این روند تکامل همچنان ادامه دارد.

 
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email