%35

فروش ویژه المنتور بی‌نهایت

330 آموش اختصاصی

چسبندگی – sticky المان ها در المنتور

نویسنده : ایران المنتور
5 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 19 شهریور, 1400

ممکن است شما، در وبسایت های مختلف، بخش هایی را مشاهده کرده باشید که همگام با اسکرول کردن صفحه، حرکت می کنند. مثلا منوی سایت که تا انتها به قسمت بالای سایت چسبیده است. این ویژگی، sticky یا چسبندگی نام دارد. با استفاده از این ویژگی، در المنتور، شما می توانید بخش های مهم از برگه مانند لیست فهرست مطالب یا منو را، به صورت چسبنده همراه با متن، با اسکرول کردن حرکت دهید. در این بخش با نحوه کار این ویژگی، بر روی المان های مختلف آشنا خواهید شد.

آنچه در این مطلب می خوانید

چسبندگی یا sticky چیست؟

فیکس کردن المان ها، به برگه، به طوری که با اسکرول کردن، آن بخش به صورت ثابت و چسبیده نمایش داده شود، چسبندگی المان می گویند. برای مثال هنگام اسکرول کردن هدر در یک وبسایت، هدر به صورت چسبنده، همراه با صفحه در بالای صفحه، اسکرول خواهد شد و شما آن را مشاهده خواهید کرد.

استفاده از ویژگی چسبندگی

برای استفاده از این حالت چسبندگی، شما می بایست ابتدا المان خود را انتخاب کنید. این ویژگی روی سه بخش ابزارک، ستون و یا سکشن قابل استفاده است. برای فعالسازی، در تب پیشرفته و در قسمت موشن افکت، بخشی را با نام sticky را مشاهده می کنید. در صورت، فعالسازی با اسکرول کردن، المان انتخاب شده به صورت چسبنده ظاهر خواهد شد.

شخصی سازی بر روی نمایشگر های مختلف

شما می توانید ویژگی چسبندگی یک المان را برای حالت های مختلف نمایشگر، فعال یا غیر فعال کنید.

نمایش المان، تا انتهای مقاله

با فعالسازی گزینه stay in column، المان انتخاب شده، تنها تا انتهای همان ستون اسکرول شده و پایین تر از آن نمایش داده نخواهد شد. البته این ویژگی، تنها بر روی المان هایی از جنس ابزارک قابل استفاده است.