طراحی آرشیو نوشته ها و صفحه بلاگ با المنتور پرو

نویسنده : ایران المنتور
15 دیدگاه
آخرین بروزرسانی : 19 شهریور, 1400

هر نوشته دارای یک و یا چند دسته بندی می باشد. نمایش نوشته های هر دسته در صفحه آرشیو و یا بایگانی آن قابل مشاهده می باشد. همچنین در وردپرس این امکان وجود دارد که بتوانیم یک برگه مخصوص وبلاگ سایت معرفی کنیم. برای شخصی کردن صفحات آرشیو یا بایگانی و صفحه بلاگ میتوانیم از پوسته ساز آرشیو (Archive)المنتور پرو استفاده نماییم.

آنچه در این مطلب می خوانید

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
تخصصی
برای بهبود کار با المنتور

ایجاد برگه بلاگ

قبل از شخصی سازی صفحه بلاگ، ابتدا باید برگه ای به نام بلاگ ایجاد کرده و از مسیر پیشخوان > خواندن این برگه را معرفی می کنیم.

معرفی صفحه بلاگ

استفاده از قالب آرشیو

از مسیر پیشخوان>قالب ها>theme builder وارد پوسته ساز المنتور شده و از قسمت پوسته ها، آرشیو را اضافه می کنیم.

اگر قصد استفاده از قالب های آماده را دارید، انتخاب و در غیر اینصورت، از انتخاب آنها صرف نظر کرده و وارد صفحه طراحی آرشیو خواهیم شد

ابزارک های قالب آرشیو

  • archive title
  • archive post
  • other box

شروع به کار در برگه

برای شروع به کار، بهتر است سکشنی را برای عنوان، و یک سکشن چند ستونه برای نمایش پست ها در نظر بگیرید

تعیین عنوان برگه

برای تعیین عنوان صفحه آرشیو، ابزارک archive title را اضافه می کنیم. در این بخش شما می توانید استایل عنوان را نیز شخصی سازی کنید.

حذف کردن واژه category از عنوان صفحه

برای اینکه واژه category: در عنوان برگه ساخته شده نمایش داده نشود، در قالب طراحی شده، و با انتخاب ابزارک archive title، در بخش عنوان، include context را غیر فعال و در بخش پیشرفته همین قسمت، در بخش «قبل» عبارت «نام دسته» را قرار دهید و تنظیات را ذخیره کنید.

نمایش پست ها در برگه

برای تعبیه پست ها در صفحه، درون یک سکشن جدید، از ابزارک archive post استفاده می کنیم. می توانید تعداد ستون دلخواه را در نظر بگیرید و تنظیمات دلخواه را اعمال کنید.

pagination در برگه آرشیو

تعداد پیش فرض پست ها در برگه نوشته ها، 10 عدد است و بیش از این مقدار، به صفحات بعد منتقل می شود. برای تغییر این تعداد پیش فرض از مسیر پیشخوان وردپرس>تنظیمات>خواندن بیشترین تعداد نوشته در هر برگه وبلاگ را مشخص می کنید. در این صورت بیش از این مقدار باعث صفحه بندی خواهد شد. در بخش محتوا و در قسمت pagination می توانید تنظیمات رفتن به صفحات بعدی را شخصی سازی کنید. در قسمت استایل و بخش pagination نیز می توانید ظاهر آن را تغییر دهید.

َشخصی سازی pagination

نکته: بهتر است برای نمایش بهینه تر، پس از اعمال تغییرات، مقدار پیش فرض را به 10 یا 8 بازگردانید.

ذخیره تغییرات و اعمال بر روی بخش های دلخواه

پس از ذخیره تغییرات، شما می توانید این تنظیمات را روی تمام بخش های وبسایت و یا به صورت خاص بر روی آرشیو نوشته ها و یا دسته ها اعمال کنید. برای اینکار بخش مورد نظر خود را از بخش display انتخاب (و در صورت عدم وجود بخش مورد نظر، آن را ایجاد) کنید. و سپس قالب را برای بخش انتخاب شده در حالت include قرار دهید.

دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور
دریافت راهنمای تخصصی برای بهبود کار با المنتور